Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan személy, akinek...

Van itt olyan személy, akinek sajkacsont probléma miatt csontot ültettek be? Stt desist végeztek?

Figyelt kérdés

Írtam már ezzel kapcsolatban az oldalra.

Márciusban műtöttek, pont aznap állt le az élet a vírus miatt. Miután eltávolították a drótokat április végén, nem kezdték meg a gyógytornát, mert minden le volt állva. Varratszedéskor a dokim szabadságon volt, majd május

22-én tudtam hozzá menni kontrollra. A helyettesítő orvostól kérdeztem mennyit terhelhetem, hogy tornáztathatom magamnak, stb. Na de hát bő választ nem kaptam. Annyit, mondott kezdjem terhelni, hagy derüljön ki az igazság. Fájt minden terhelés, illetve az apróbb mozgatások is. 22.-e n vissza mentem a műtő orvosomhoz a kontrollra, mondta teljesen le van merevedve a kezem, 5-10fokot hajlik a csuklóm. Írt ki ultrahangot, illetve gyógytornát. Gyógytornán közölték, hogy nincs hely, majd szólnak ha lesz. Ez volt 22.-én, azóta sincs semmi.... Magamnak kerestem magán gyógytornászt, 30-40perc/4EFt. A kezem sokkal rosszabb mint műtét előtt volt. Alig van benne erő és nagyon fáj amikor próbálom mozgatni. Ráadásul jobb kézről van szó. Most utólag hallottam, hogy házi gondozásban kiírhatták volna a gyógytornát, csak tettek rá magasról. Munkahelyemet elvesztettem a táppénzen töltött idő miatt... A kérdésem az, hogy akinek volt ilyen, vagy hasonló műtétje, tudja használni rendesen a kezét? Hajlik úgy mint régen? Illetve mennyi idő volt a teljes gyógyulás?


2020. jún. 2. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem törésem volt, de 4 hónapig volt gipszben a kezem. Én se tudtam utána mozgatni, legyengült volt stb. Ismerősöm volt az orvos, szóval tőle kértem segítséget. Nekem alapból azt mondta hogy erre nem nagyon szokás gyógytornát ajánlani és majd te saját magadnak terheled a kezed. Én amire "normálisan" tudtam mozgatni a kezem kb 2 hónap volt. Ami bevált az az hogy ilyen óránként 10percet tornáztasd, értem itt ezalatt a fel-le, oldalra és pici körben mozgatásokat plusz próbálj meg nagyon könnyű tárgyakat fogni mint pl egy toll. Nagyon hosszú folyamat lesz az biztos, mert ismerősömet műtötték vele és neki is 2-3 hónap múlva jött helyre. Egy biztos, sajnos ez sose lesz már az igazi, velem ez 2 éve történt és mai napig szoktam a fájdalmat érezni:/
2020. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ először is. Még júniusban megköszöntem, illetve írtam megírom mi lesz a fejlemény, de vagy csak én nem látom a válaszom, vagy nem küldte el akkor?! Ma járt le a gyógytornám...A kezem rosszabbnak érzem, mint műtét előtt. Heti 3 tornám volt, plusz otthon is tornáztattam, kis időközönként többször is, mint ahogy ajánlotta Ön is. Korát nem tudom, így inkább az a biztos, ha magázódom.🙂

Felmérték torna kezdetekor és most a záráskor is a mozgási fokokat. 1-2 eredmény kivételével stagnál. Semmit nem változott a fok. Jobbra és balra szinte semmit nem mozog a csuklóm. Olyan mintha szakadna szét és nem engedné a csont, vagy valami. Fáj a kezem, terhelni nem tudom. Ha mozgatom kattog a csuklóm, fájdalmas a mozgatás is. Fél év telt el a műtét óta már most. Nem tudok rátámaszkodni sem, mert a csukló, kézfej, csukló külső részénél erős, hasító fájdalom jelentkezik. Jelenleg úgy érzem többet ártottak a műtéttel, mint amit használt volna. :(

2020. aug. 5. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!