Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügi oka lehet,...

Milyen egészségügi oka lehet, hogy "selejt" vagyok?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindenben gyenge vagyok.


Nehezen tanulok, ide értve azt is, hogy nehezen értem meg a dolgokat és azt is, hogy ami magolós, az is nehezen rögzül.

Gyengék az izmaim (de nagyjából szélsőségesen) és nehezen is fejlődnek. Plusz nehezen regenerálódnak.

Az állóképességem is gyenge, hamar "kifulladok".



Változó, hogy mennyit mozgok, az utóbbi években általában van egy-egy többhónapos időszak, amikor a heti kb. 3 óra megvan, máskor kicsit ellustulok és akkor heti 1-2.

Nem táplálkozom egészségesen, számomra kínzás enni azt, amit nem kívánok és nem enni, amit igen. Ehhez képest azért igyekszem, sok vizet iszom és magamba gyűröm a zöldségeket-gyümölcsöket.


Laborvizsgálat szokott lenni, a koleszterint leszámítva nem tragikus.

Pajzsmirigyserkentőt is néztek már asszem 3-szor.

Volt már 3-szor EKG-m (nyugalmi), 1-szer szívultrahang.

Tüdőgondozóban 10 éve voltam, de tüdőröntgen többször is volt.


Egész egyszerűen elegem van abból, hogy ha beszélgetünk emberekkel, kiderül, hogy negyedannyit tanultak és az eredményünk ugyanaz. Mindenki jobban fut, az is, aki nálam kevesebbet fut, ha kirándulni megyünk, én bírom legkevésbé az emelkedőket de egy egyszerű lépcsőzésnél is én "lihegek" egyedül, másoknak meg se változik a légzésük.

De egy egyszerű nátha is 2-3 hét nálam, az egyensúlyérzékem se jó stb.



2020. jún. 6. 17:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Figyi, velem levelezel a másik helyen, csak, ahogy ezt olvadom, eszembe jutott valami.


Nem vagy átszoktatott balkezes? Esetleg em voltt erősen domináns anno egy második nyelv az életedben? A koncentrációról írod, hogy nehéz volt, gobdolom az, hogy keményebben kell hajtanod kimerültebbé tesz.

2020. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi jogos lehet. A mai napig koncentrálni kell arra, hogy koncentráljak. Ez tényleg kimeríthet.


Balkezes vagyok, de nem átszoktatott, viszont kétkezes.

Másik nyelv nem volt domináns.

2020. jún. 7. 15:54
 13/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ez diszlexia is lehet.
2020. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Vagy van egy másik betegség, ami o betüvel kezdődő, 3 betűs, a diszlexiára hasonlít és nem tudom a nevét megjegyezni sosem.
2020. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Gyorsan olvasok és felfogom a szöveget.

Ha memorizálni kell vagy logikai dolgokat megérteni, na ott van gond, de szélsőségesen.

2020. jún. 7. 16:09
 16/27 anonim ***** válasza:
De kerdezo. Ha orvost akarsz, akkor menj el egy orvoshoz, ne itt kerdezgess laikusokat, akik csak segiteni akarnak, aztan meg oltod h hulye vagy. Bmi?
2020. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

24,77



Milyen orvoshoz?

Sajnos a háziorvosom nem épp megbízható.

Meg mi lehet a betegségem?

2020. jún. 7. 17:48
 18/27 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdés lényegét. Nem szeretnél háziorvoshoz menni, ezért szeretnéd, hogy mi diagnosztizáljunk. Ok, de, hova tovább?


Leírunk bár lehetséges betegséget, majd mi lesz a kezeléssel? Mert pl néhány helyre beutaló kell a háziorvostól. A másik meg, ha egyáltalán nem akarsz dokihoz menni, mi lesz a kezelés?


Ez amúgy OCD is lehet, de pszichológushoz se szeretnél menni, se pszichiáterhez.


Mi a cél? Leírjuk, hogy agydaganatos vagy és akkor hátradőlsz, mert végre van valami, amit felmutatsz, hogy sajnáljanak?


Ha nem jó a háziorvosod, mehetsz másikhoz, van rá lehetőséged, hpgy átkérd magad.

2020. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

El fogok menni hozzá is, egy szóval nem mondtam, hogy nem, de attól még néhány ötlet jól esik.



Jézusom ez amúgy agydaganat is lehet?

2020. jún. 8. 12:09
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kiadós csiklandozás mindent megold.
2020. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!