Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügi oka lehet,...

Milyen egészségügi oka lehet, hogy "selejt" vagyok?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindenben gyenge vagyok.


Nehezen tanulok, ide értve azt is, hogy nehezen értem meg a dolgokat és azt is, hogy ami magolós, az is nehezen rögzül.

Gyengék az izmaim (de nagyjából szélsőségesen) és nehezen is fejlődnek. Plusz nehezen regenerálódnak.

Az állóképességem is gyenge, hamar "kifulladok".



Változó, hogy mennyit mozgok, az utóbbi években általában van egy-egy többhónapos időszak, amikor a heti kb. 3 óra megvan, máskor kicsit ellustulok és akkor heti 1-2.

Nem táplálkozom egészségesen, számomra kínzás enni azt, amit nem kívánok és nem enni, amit igen. Ehhez képest azért igyekszem, sok vizet iszom és magamba gyűröm a zöldségeket-gyümölcsöket.


Laborvizsgálat szokott lenni, a koleszterint leszámítva nem tragikus.

Pajzsmirigyserkentőt is néztek már asszem 3-szor.

Volt már 3-szor EKG-m (nyugalmi), 1-szer szívultrahang.

Tüdőgondozóban 10 éve voltam, de tüdőröntgen többször is volt.


Egész egyszerűen elegem van abból, hogy ha beszélgetünk emberekkel, kiderül, hogy negyedannyit tanultak és az eredményünk ugyanaz. Mindenki jobban fut, az is, aki nálam kevesebbet fut, ha kirándulni megyünk, én bírom legkevésbé az emelkedőket de egy egyszerű lépcsőzésnél is én "lihegek" egyedül, másoknak meg se változik a légzésük.

De egy egyszerű nátha is 2-3 hét nálam, az egyensúlyérzékem se jó stb.



2020. jún. 6. 17:13
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Az OCD-nek utánanéztem, az kényszerbetegség, nem tudom, hogy jön ide....

Ilyen tikkelő jellegű rossz szokásaim vannak, az kényszeres max, de az szerintem másból fakad.

Max kényszeresen sokat tanulok, de perpillanat célom is van vele.



De hogy jön ez ahhoz, hogy 2 emelet megmászása után 1-2 percig még lihegek meg nehezen értek meg dolgokat?

2020. jún. 8. 12:17
 22/27 anonim ***** válasza:

2 emelet megmászása után én is lihegek. Nem betegség, ez normális.


Ami a koncentrációt illeti, van ilyen betegség, ami hasonlóan három betűs. Miatta az ember szétszórtabb, nehezebben ért meg dolgokat. Egy ismerősömet diagnosztizálták vele.

2020. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Na, annak a diagnosztizálásán én is gondolkoztam.
2020. jún. 8. 13:34
 24/27 anonim ***** válasza:
2020. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
ADHD, na, nem jutott eszembe!
2020. jún. 8. 15:13
 26/27 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk a teszted eredményét, kérdező.
2020. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Figyelemzavar:

120

30-95 96-115 116-150

Hiperaktivitás:

187, határok: 50-150, 151-200, 200-250

Diszharmónia: 92 és a határai:22-50, 51-75, 76-110

Tanulási zavar:

93, határai: 32-80, 81-100 , 101-160



A legjobban az tetszett: elolvasok egy hosszabb részt egy könyvből és nem tudom, mit olvastam.

Ez ellen tudatosan teszek, koncentrálok arra, hogy koncentráljak. De amúgy simán képes vagyok elolvasni oldalakat anélkül, hogy figyelnék. Követem a betűket de nem figyelem.

2020. jún. 8. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!