Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügi oka lehet,...

Milyen egészségügi oka lehet, hogy "selejt" vagyok?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindenben gyenge vagyok.


Nehezen tanulok, ide értve azt is, hogy nehezen értem meg a dolgokat és azt is, hogy ami magolós, az is nehezen rögzül.

Gyengék az izmaim (de nagyjából szélsőségesen) és nehezen is fejlődnek. Plusz nehezen regenerálódnak.

Az állóképességem is gyenge, hamar "kifulladok".



Változó, hogy mennyit mozgok, az utóbbi években általában van egy-egy többhónapos időszak, amikor a heti kb. 3 óra megvan, máskor kicsit ellustulok és akkor heti 1-2.

Nem táplálkozom egészségesen, számomra kínzás enni azt, amit nem kívánok és nem enni, amit igen. Ehhez képest azért igyekszem, sok vizet iszom és magamba gyűröm a zöldségeket-gyümölcsöket.


Laborvizsgálat szokott lenni, a koleszterint leszámítva nem tragikus.

Pajzsmirigyserkentőt is néztek már asszem 3-szor.

Volt már 3-szor EKG-m (nyugalmi), 1-szer szívultrahang.

Tüdőgondozóban 10 éve voltam, de tüdőröntgen többször is volt.


Egész egyszerűen elegem van abból, hogy ha beszélgetünk emberekkel, kiderül, hogy negyedannyit tanultak és az eredményünk ugyanaz. Mindenki jobban fut, az is, aki nálam kevesebbet fut, ha kirándulni megyünk, én bírom legkevésbé az emelkedőket de egy egyszerű lépcsőzésnél is én "lihegek" egyedül, másoknak meg se változik a légzésük.

De egy egyszerű nátha is 2-3 hét nálam, az egyensúlyérzékem se jó stb.



2020. jún. 6. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

minden nap sportolj valamit 45 percig egy pihenőnap kivételével

annyit eddz amennyit birsz egyszerre majd mindig kicsit növeld,hogy majd fokozatosan érd el a 45 percet

2020. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

20-30 perc van meg, ami munka és egyetem mellett önmagában megterhelő.


Viszont van valami oka, hogy lassan fejlődök. Akikkel beszélgetek, azok közül kb én sportolok most a legtöbbet és én vagyok a leggyengébb.


Egy kivizsgálási irány, esetleg tapasztalatok érdekelnének, ha mégjobban túlterhelem magam, attól még igaz, hogy selejt vagyok.


Ne haragudj, segíteni akartál, de nem a kérdésre válaszoltál. ;)

2020. jún. 6. 17:29
 3/27 A kérdező kommentje:

Például valamikor pár hónapig kipróbáltam, milyen, ha bringával közlekedem munkába és mindenhova. A munka 2x40 perc volt kb. Eleinte péntekenként néha elcsászkáltam másfelé is.


Azelőtt és azóta is mindenhonnan azt hallom, hogy ha az ember mindennap bringázik, akkor hozzászokik, le se izzad, nem fárasztó, meg lényegében nem is számít mozgásnak, annyira beleszoksz.


AHA.


Még az utolsó hónapban is állandóan fájó, fáradt combizmok, a másodikra alig bírtam felgyalogolni, úgy fájtak a combjaim. Az egy dolog, hogy a Duna-hídra lassan, zihálva és fájó combbal szenvedtem fel magam és közben mindenki megelőzött (a lassúakat előzhettem vissza), de minimális fejlődést éreztem.


Hétvégente általában nem bringáztam, akkor pihenhettek a combjaim. Nem volt elég nekik. :D

2020. jún. 6. 17:39
 4/27 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van mióta Munka és egyetem van egyszerre. Előtte rengeteget sportoltam hihetetlen allokepessegem és immunrendszerem volt. Most négy éve járok egyetemre folyton beteg vagyok fél éve, sportolni szinte semmit nem tudok mert rögtön kifulladok egy enyhe edzestol is. Voltam kivizsgalason, verkepem is tökéletes egyszerűen annyira ki vagyok merulve hogy nem megy mar a sport is mellette....szerintem lehet nálad is ez a gond
2020. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Évtizedek óta ilyen vagyok... 27 vagyok, szóval nem évtizedek, de picikorom óta. Ritkán volt nyugodtabb, lassabb időszakom, de előfordult. Nos akkor is szr volt az agyam, az izmaim és az állóképességem is. :D
2020. jún. 6. 17:56
 6/27 A kérdező kommentje:

S.O.S mi lehet a gond?


Bármit csinálok, abban gyenge, ügyetlen vagyok. Az életem is ennek megfelelően nem tart sehol és akkor még van, aki nem érti, miért fontolgatok öngyilkosságot.

2020. jún. 6. 19:20
 7/27 anonim ***** válasza:
A lassu regeneracio, gyenge immunrendszer lehet vitamin vagy asvanyi anyag hianytol is.
2020. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ha az elhúzódó náthára gondolsz, ilyesmit inkább túlreagáló immunrendszer szokott okozni, de bár ez lenne a legnagyobb bajom..
2020. jún. 7. 10:11
 9/27 anonim ***** válasza:
Hogy okoz egy tulmokodo immunrendszer elhuzodo betegseget?
2020. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy ha túlreagálja, akkor indokolatlanul nagy gyulladást okoz, a sérült szövetek pedig kiváló táptalaja a baktériumok elszaporodásának. Ezek lehetnek akár már eleve ott élők, amik normál körülmények között nem jelentenek gondot, de ilyenkor igen.



Amúgy tényleg hasznos a reklám, a marketing. Az emberek annyira az immunrendszer körül forognak, hogy az hihetetlen.


Amit más 1 óra altt tanul meg, azt én 6, amit más fél óra alatt ért meg, azt én 6, kifulladok a második emeletig, nem bírok egyenesen elmenni az ajtóig a villamoson, nem bírom elgurítani a célig a legkönnyebb bowlinggolyót és a válaszolók figyelmét mi köti le? Hogy elhúhóznak a nátháim. :D (Én amúgy nem is emlékeztem, hogy ezt is beleírtam. Kár volt.)



Csak azért zavar, mert végigsírom a napot és folyamatosak az öngyilkossági gondolataim, a gyengeségem kapcsán pedig kifejezetten olyan válaszokat várok, hogy: igenis menj vissza a kardiológushoz / menj endrokrinológushoz / ezt és ezt próbáld meg kérni laborvizsgálatban a háziorvostól.

Ehelyett immunrendszer, immunrendszer, immuunrendszer.

Hát ok.

2020. jún. 7. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!