Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reflux okozza a tüneteimet?

Reflux okozza a tüneteimet?

Figyelt kérdés
Évek óta refluxal küzdök,tartom a diétát, inni is csak mentes vizet szoktam. Napokkal ezelőtt viszont vendégségbe voltunk és húsleves+töltött káposzta volt a menü. Megjegyzem töltött káposztát évek óta nem ettem már. Aznap "csak" a savat éreztem, ittam salvus vizet. Viszont 1-2nap elteltével jött a számba a keserű íz, lazább csípős széklet, nyelven égő érzés, plusz fehér - sárga lepedék. Orromban és légcsövemben is éreztem a savas maró érzést. Több órát maszkban kellett töltenem és a légcsőben és orrban való kellemetlen, égő, meleg érzés erősödött. Mintha olyan könnyű lenne a légzésem, vagy nem érezném úgy a levegő útját. Sokat kell mélyet sóhajtanom. Nem tudom, hogy írhatnám le hogy érthető legyen. De nagyon fura és ijesztő is. A hasam is bugyorog, a számban megjelent pár afta is. A rossz közérzet is jelen van. Nem tudom az orr és légcső gondra nem e tett rá az, hogy a maszkba lélegzetem azt a savas levegőt és azt szívtam vissza is?
2020. jún. 8. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóval felületesnek érezted a légzésed?

És ez azóta rendbejött már?

2020. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A torok és nyelv égő érzetét a savgőz okozza, ami a renyhe gyomorszájon át feláramlik.
2020. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem jobb még azóta sem sajnos. Rossz íz van a számban is. És a "könnyű" légzés érzése is ugyan úgy megvan.
2020. jún. 8. 10:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Az orromban is olyan érzés van, mintha meg lenne égve. Ennyire megmarta volna a sav a légcsövem és az orromat belül?
2020. jún. 8. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondom még egyszer, nem sav, "csak" savgőz. Rém kellemetlen. Kérj PPI-t a háziorvosodtól!
2020. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Savgőzre gondoltam, csak nem azt írtam, mert eléggé kivagyok már ettől az érzéstől.

Amúgy is nagyon fülledt az időjárás, de ezzel az érzéssel még nehezebb a levegő... Délután rendel a háziorvosom, aztán remélem ad még mára időpontot.

2020. jún. 8. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Töltött káposzta nemigen jó a refluxosnak, főleg ha nagyon savanyú a káposzta és zsíros, fűszeres, csípős az étel, lehet az erősítette fel a refluxod, de gyomorrontás is társulhatott hozzá a többi tüneted alapján. Diétázz, igyál sok vizet, szedd a reflux gyógyszered.
2020. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!