Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orrsövényferdülésnek mik a...

Az orrsövényferdülésnek mik a pontos tünetei?

Figyelt kérdés
Az internetten utánakerestem de nem találtam részletes leírást, és hitelesebb ha valaki olyan mondja el akinek volt ilyen. Mindkét orrlyuk be van dugulva vagy csak az egyik? Az orrdugulás állandó vagy csak este van bedugulva? Még milyen tünetek járnak mellé? A műtét mennyi ideig tart?

2020. jún. 10. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nekem nincs azért próbálok segíteni. Ezeket találtam megbízható forrásokból.

Tünetek: fejfájás, orrfolyás, orrdugulás, halláscsökkenés, garat felé csorgó orrváladék, orrmelléküreg-gyulladás, orrhangú beszéd, középfülgyulladás, fülpanaszok, horkolás, ferde orrtengely,

szűkebb oldalon a levegő áramlása lecsökken, az orrlégzés romlik

Műtét ideje: kb 40-90 perc

Amúgy szerintem menj el orvoshoz , ő jobban tud diagnosztizálni :D . Remélem segítettem❤ jobbulást

2020. jún. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok mindig , szóval ezek szerint csak az egyik oldalon kap nehezen levegőt mert „szűkebb oldalon a levegő áramlása lecsökken, az orrlégzés romlik”
2020. jún. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen csak az egyik orlyukamon kapok levegőt, és a tünetek közül amiket felsoroltál, csak az orrdugulás érvényes nálam. Mennék orvoshoz csak itt ahól élek az egéségügyi rendszer úgy ahogy van összeomlott.
2020. jún. 10. 00:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Voltál orvosnál? Nekem már 2 éve folyamatos a garatcsorgás, reggelente mindig azt krákogom ki... A héten meg figyelmes lettem, hogy a bal orrlyukamon nem kapok annyi levegőt, mint a jobbon, de éjszaka, ha a jobb felemen alszok, akkor a bal normalizálódik. Ezen kívül, ha nagyon nagy levegőt veszek az orromon, akkor sípol az orrom, vagy valami hasonló hangot ad ki, eléggé megijeszt :(
2021. febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!