Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Legtöbbször elég érthetetlenül...

Legtöbbször elég érthetetlenül, orrhangon beszélek. Hogyan változtathaték ezen?

Figyelt kérdés

Van rá mód?

Már felnőtt vagyok.


2020. jún. 15. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Gégészeti kivizsgálás - ha orrmandula okozza ezt nálad, akkor annak a kivetetése -, ezt úgyis orvos javasolja. Esetleg lehet orrsövény ferdülés miatt, elméletben ez is műthető. (Nekem is van, de én nem műttetem meg)

Ha csak simán a hangképzésed nazális, mert hátratolod a hangot beszéd közben, akkor vagy sok gyakorlás (YT videók, tükör előtt stb), vagy logopédus.

2020. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az orrmandulámat kivették már gyerekkoromban. Ez kizárva.


A többi lehetőség benne van. Tudsz esetleg olyan youtube videókat ami segíthet?

2020. jún. 15. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek logopédiai videók:

[link]


A YT-n belül is kereshetsz - ha ezek között nincs - "nazális hang ellen/megszüntetése", vagy "orrhang kiküszöbölése" kulcsszavakkal, illetve ezek kombinációival.

A YT-nek legalább annyira jó a keresője, ha nem jobb, mint a Guglié, mivel felismeri a félrehallott dalszöveg részeket is, én már találtam így ott videót. :)

2020. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!