Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HPV és masszázs: Mennyire...

HPV és masszázs: Mennyire nagy az esély elkapni?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk a HPV erintessel is terjed, de kicsit ossze vagyok zavarodva a sok informaciotol. Azzal tiszaban vagyok hogy a felnottek nagy resze elobb utobb elkapja hiszen nagyon sok fele van es a vedoltas sak 9 tipus ellen ved, es ha elkapunk egy olyat ami ebben a 9ben nincs benne az a szervezet evekig tartogathatja.


A kerdesem fokent az hogy mennyire nagy az eselye peldaul egy masszazs alatt elkapni? Egy atlagos testmasszazsra gondolok ahol ugye a borunk egy idegen kezevel erintkezik. Vagy konkretan nemiszerveknek es nyalkahartyaknak kell erintkeznie? Ez az amit nem teljesen ertek...



2020. jún. 22. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne aggódj, nem fog ilyen történni.

Itt van két forrás:

[link]

[link]

A gyógymasszőröknek rengeteget tanítanak a masszázs ellenjavallatairól, kizáró okairól, és ilyesmiről nem volt szó.

Átlagos, normál testmasszázs során sem nemi szerveket, sem nyálkahártyát nem érintünk. AZ már valami egész más... Azt is elolvashatod, hogy a bőrödön sérülésnek kell lennie a fertőzéshez, ezért említik pl. a közös használatú borotvát, amivel gyakran okoznak kis vágásokat maguknak az emberek. Ha sérülésed van, a masszőr azt úgyis kikerüli, meg nyilván lesz rajta egy ragtapasz vagy ilyesmi. Úgyhogy gyere bátran masszázsra! :-)

2020. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a választ es a forrasokat, megnyugodtam :)
2020. jún. 23. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!