Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomásos vagyok....

Magas vérnyomásos vagyok. Gyógyszer mellett ez az érték normális?

Figyelt kérdés

17 éves koromban derűlt ki azóta kapok gyógyszert rá. Nemrég váltottunk. Nebilet 5 mg nak a felét kell bevennem napi 1x. Nem ment fel azóta, hogy szedem de viszont a perem vagyis a Dia az van, hogy 55 vagy 43 is van. Apám szerint meghalgatok ha ilyen kicsi. Nagyon megijeszt. Ha meg félnek a felét veszem be van, hogy a pulzusom hirtelen felmegy. Eddig ez a gyógyszer az ami nem engedi, hogy felmenjen legalábbis nincs olyan sok bajom vele. Betaloc zoc 50 mg ot vettem eddig egy nap. De le kellett váltani mert asztmámra nem volt jó és már sok volt az 50 mg nekem.

Nem tudom mit csináljak. Jó lenne már egy gyógyszer ami mellett nem kell félnem. Más is van igy biztos. Tudnátok tanácsot adni vagy javasolni valamit? Előre is nagyon szépen köszönöm.


2020. jún. 23. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az tényleg alacsony. Erre nincs gyógyszer, igyál kávét. A normál középérték az 120/60. Vagy menj el a háziorvoshoz és mondd neki, hogy a fél nebiletnek is túlzott a hatása és majd eldönti mi legyen. Átállít másikra vagy dózist változtat...
2020. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem mindig annyi. Pl most 116/64/73. Szóval nem tudom már mit csináljak. Van amikor kissebb van amikor ilyen.
2020. jún. 23. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsit mozogni is. Igyál sok folyadékot (ivóvizet!)
2020. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Gyógyszer nélkül mennyi? Milyen életmódot folytatsz?
2020. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Sosem értettem azokat akik életbevágó egészségügyi kérdésekben a gyakorin kérnek tanácsot. Unatkozó háziasszonyoktól, nyugdíjasoktól, hülyegyerekektől. Ne legyél lusta elmenni az orvoshoz, és őt megkérdezni!
2020. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam mások véleményére is. Nem azt mondtam,hogy nem megyek el.

Gondoltam lehet van itt olyan aki több idje beteg és vannak tapasztalatai.

Nem értem miért lenne ez probléma.

Eddig amúgy sportoltam, sokat sétáltam gyakran voltam a szabadban.

Most szedtem fel pár kilót a karantén alatt mert eléggé ellustultam. Úgy 5-6 kiló jött fel. Szóval rég nem voltam már kint nálunk még nem lehet. Nem M.O.-n élek és elég sok még a fertőzött szóval félek kimenni.

2020. jún. 23. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!