Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 16 éves lánynak mennyi...

Egy 16 éves lánynak mennyi lenne a legegészségesebb alvás és mikor?

Figyelt kérdés

Mostanában 1-2 környékén fekszem le, nem azért mert ekkor van kedvem, hanem mert valahogy folyamatosan így jön ki a lépés. Egész nap nem csinálok szinte semmit, aztán 9 körül befekszek az ágyba, és eddig telefonozgatok, laptopozok. Az öcsémmel alszok 1 szobában, ő is kb. ekkor szokott elaludni, én pedig addig nem igazán tudok elaludni amíg nincs teljes sötétség, és teljes csönd a szobában, így addig én is elfoglalom magam. De érzem hogy ez így nem jó. Délután 1ig szoktam aludni. És úgy érzem ezzel részben elcsesztem a napom, hisz a felét átaludtam, ráadásul rendszeresen fáj a fejem, anyukám szerint az alvás is közre játszik benne, egyszerűen nem jó ez így.

Mit tegyek hogy elöbb eltudjak aludni? Szedjek be altatót? Vagy valami tipp?

Mennyi lenne az ideális alvásidő az én koromban?

És kb. mikor kéne lefeküdnöm?



2020. jún. 25. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

8+8+8


Mindenkinek a nyolc óra éjszakai alvás az ideális.

2020. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, bár én a tesómtól kulön szobában alszom. Ne szedj be semmit szerintem, ez nagyon nem jó. Látod hajnali fél kettö és itt ítok neked:-D

Ilyen a nyári szünet, ez van, próbálj edzeni vagy lekotni valamivel magad napközben, én akkor általában hulla vagyok estére mire végzek a tornámmal. Ha suli idö lesz úgyis vissztér a normálba. Ne aggódj ilyeneken, teljesen normális.

2020. jún. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!