Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30 kg-t szeretnék leadni, 16...

30 kg-t szeretnék leadni, 16 éves vagyok. Edzôk, szakértôk regenerálódni fog a bôröm?

Figyelt kérdés

Kb. 5 hónap alatt szeretném leadni, napi 2 edzés (TRX és úszás, valamint torna) és természetesen a kajára is figyelek. A koromból fakadva reménykedek, hogy regenerálódni fog a bôröm és szép feszes lesz. Jól gondolom vagy már sosem lehet szép bôröm?


Mondjuk nem az a plötyi kövér vagyok, hanem akinek még így is feszes a bôre, szóval genetikailag is feszesebb a bôröm.


Szóval, lehet ugyanolyan szép bôröm?



2020. jún. 16. 23:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
90 kg-ról 60-ra akarok menni.
2020. jún. 16. 23:40
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen legetséges! Nem szabad hirtelen fogynu! Megvan a módszer rá. Most irtam le abba kerdésbe ahol valaki csokit szeretne enni és ugy fogyni.. Ha érdekel, tudok segiteni havi 2-3 kg tól.. drasztikusan nem szabad...
2020. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván mindenkinél egyedi az adottság is, meg az is, hogy amiket leírtál mindd tudod -e tartani mint a szentírást.


Ha tudnád, akkor nem kizárt, de azt hiszem itt az emberi tényező sokat számít.


Én is hatalmasat fogytam, talán 35 kilót, és még van mit, az észrevtéleim a következők:


Az ember az elején, főleg ha nagy a súlyfelesleg, amiből könnyen lehet egyszerre nagyobbakat fogyni, az első sikerélmények után, hajlamos túlzásba esni, és gyorsabban fogyni mint ami ésszerű. Eleinte nem is látszik, hogy a bőr ne tudná követni a fogyást, nekem simán lement 10-15 kiló.


A hírtelen jött sikertől el lehet kényelmesedni, az ember nem is annyira értékeli már akár a 10-15 kilót, hiszen akár pár hét alatt meg lehet csinálni. Így ha lassul a fogyás, ami nyílván normális, máris nem ad akkora motivációt, könnyű visszaesni, és halogatni a folytatást, főleg ha az életed is úgy alakul, hogy van egy nehezebb időszak ami elveszi a figyelmed.

Sajnos beleestem 2-3x, így utólag azt mondom, ha nem heti 1 kilót hanem felet vagy harmadannyit szerettem volna fogyni, talán kitartóbb vagyok, és nem kanyarodok vissza annyiszor szinte a kezdősúlyra.

Továbbá 3 dolog amit eleinte nem láttam tisztán:

A fogyáshoz az étkezést kell betartani, nem a testmozgást, mert azzal nem lehet érdemben kalóriát égetni. 800 kalóriát simán meg lehet, de lemozogni már más téma.

A mozgás a bőrfeszesedéshez és izmosodáshoz kell, szerintem sokan keverik a fogyással, (természetesen lehet vele fogyni is).

De éppen ezért nem kell túlhajtani magad, legalábbis az elején, mert nem attól fogysz, az inkább legyen fokozatos terhelés.


Ami a bőrt illeti, nekem a belső combomon nagyon meglazult, megereszkedett a bőr, de végül 2 hétnyi napi 9 km-es biciklizés csodákat művelt, amellett hogy izmosodtam is, több centit feszesedett, lemértem.

Ezzel egyidejűleg, a hasamon is feszesedett, és 3 centivel lett kisebb, szóval ha ilyen gondd felmerül, arra nagyon jó a tekerés. De a bicajos időkben nem fogytam, hiába tartottam az étkezéseket is, nyílván izmosodás volt, gondolom amiatt. Továbbá, persze nem igaz mindenkire, de ha jelentősebb felesleg van, ott az életmód az ami probléma, úgyértem hiába fogysz le, ha közben észrevétlenül visszacsúszol a korábbi szokásaidba, pl mert stresszevő vagy, pillanatok alatt visszajön, ezért is jó a fokozatosság, segít új szokásokat kialakítani. De az 5 hónap elsőre jól hangzik.

2020. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, a fogyás mellett fig,elni kell az alakra is..mert ha valahol a bör nem veszi a lapot akkor az sem jó. Erdemes ezt együtt, mozogni diétázni...
2020. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Egy tanacsot tudok adni. Ne fogyókúrázz! 30 évet töltöttem vele. Persze volt mikor csinos voltam de folytonos kinlódad jojó efeltus lemondas éhezés. Mióta elhagytam a cukrot au eletemből nincsenek súlyproblémáim. Ehetel ha éhes vagyok. Ha mégis 1-2 kiló pivot felfut azt tudom korrigalni a zsirbevitellel. Minimális valtoztatással. Sokat fogyni egyszerre meg nem jó. Egészség tartósság és a bőr szemponzjából sem. Fiatal vagy adj magadnak erre egy évet. És nem lesz gond.
2020. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Azt elfelejtettem hogy 87 voltam most 56 vagyok.
2020. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindenki ugyanazért, és nem is ugyanúgy hízott el. És nem is mindenkinek jó ugyanaz módszer, szerintem meg nyugodtan foglalkozzon csak vele mert bizony magától nem fog megoldódni. Nem tud mindenki lemondani a cukorbevitelről, így ez sem egy tuti módszer, (én is eljátszottam, helyette többet zabáltam, állandóan és nagy adagokat, híztam is nem keveset), hát erről ennyit. Van akinek jó a diéta, nálam nem volt még jojó effektus, de ha másra nem, legalább tudatos odafigyelésre tanít, ami sokszor hiányzik az elhízottaknál.
2020. jún. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nincs igazad utolsó. Dietakkal le lehet fogyni ideiglenesen megerőszakolva a szervezetedet de tartós fogyás nem érhető el csak életmodvaltással. A cukorbevitelről nagyon könnyű lemondani mivel az édes.íz helyettesithető mással így ha átallsz pár het múlva már nem is hianyzik. Ha meg nagyon nem bírod szerencsére vannak diabetikus édessegek amik cukormentesek. Ha neked ez bem jött be akkor valamit nagyon rosszul csinaltál. Ajanlom mindenkinek a candida dietát annak is aki nem candidás én ennek kapcsán tudtam váltani és már semmi gondot nem okoz. Nyilvan ha mar megvan az ideális testsúly belefér néha egy egy fagyi vagy süti de ezek amúgy is baromi egészségtelenek így nem hiányoznak a szervezetnek. Mentálisan sem árt foglalkozni a témábaval mert a legjobb fogyokura ha csak akkor eszünk ha ehesek vagyunk addig amíg éhesek vagyunk. Kell keresni már hobbit az evés helyett. ;) nekem ez is sokat segített. Már bem eszem ha nem vagyok éhes. Akinek ilyen falás rohamai vannak ott nem a cukor hiány a probléma hanem valami mentális zavar. Evéssel pótol valamit az illető. Szeretetet, stresszt vezet le, sikertelenséget dolgoz fel. Érdemes átgondolni
2020. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát pedig olvasva a legutolsó agymenésedet pont, hogy igazam van. A legnagyobb baj a kommenteddel, már az eredetivel is, hogy nem veszed a lapot, hogy ami neked bevált, nem válik be automatikusan mindenkinek. Azért nem válik be, mert emberenként teljesen más okok álhatnak az elhízás mögött, de emellett én nem vontam kétségbe, hogy neked ez működik. Hajmeresztő ahogy kijelented : "Dietakkal le lehet fogyni ideiglenesen megerőszakolva a szervezetedet". Szerintem nem vagy tisztában a szó jelentésével, a diéta életmódot/étrendet jelent. Önmagában nem jelent sem szélsőséget sem erőszakot a szervezet ellen, hacsak nem szélsőséges formáról beszélünk de azt hiszem egyértelmű volt, hogy személy szerint én a tudatosabb táplálkozást értem alatta. Ami az én olvasatomban kalóriaszámolásról szól és arról, hogy mellőzzük a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, de legalábbis betartunk bizonyos arányokat, ami azt jelenti, lehet mindent de csak mértékkel.

Aztán persze később te is a "candida diétát" javaslod, na itt látszik a fogalomzavar mert neve szerint az is diéta de ez persze már nem zavar. Véleményem szerint az úgynevezett candida diéta a létező egyik legrosszabb módszer. Kipróbáltam, alaposan körbejártam, senkinek nem javasolnám, számos igen komoly probléma van vele. A harmadik igen komoly tévedésed: "A cukorbevitelről nagyon könnyű lemondani mivel az édes.íz helyettesithető mással" Aki cukorfüggő az pontosan tudja, hogy bár látszólag az édes ízt keresi, az édesítőszeres dolgok legyen az akármilyen szer, akár természetes, nem pótolja a cukortartalmú dolgokat. A cukorfüggésről lejönni egy sokkal keményebb dolog annál, mint hogy helyettesítem édes dolgokkal. tévedés 4: "Akinek ilyen falás rohamai vannak ott nem a cukor hiány a probléma hanem valami mentális zavar." Nem kell ahhoz konkrét mentális zavar, hogy valaki pótcselekvésként egyen, akár mert így kezeli a stresszt. Mindenkinek vannak pótcselekvései, csak jó esetben ezek nem károsak, így talán fel sem tűnik, ezt mentális zavarnak beállítani túlzó és leegyszerűsítő. Ráadásul hamis képet fest a probléma kezeléséről ugyanis egy étrend kiválasztása lehet tudatos folyamat már egyik napról a másikra, míg azt ahogy érzem magam, ahogy érzelmileg reagálok csak nagyon hosszú folyamatként lehet megtanulni kezelni. Ezzel szemben kialakítani egy étrendet az sokszor kezdő lökés lehet, akár egy biztos pont egy másik életmódhoz is. Összességében ha fogyni szeretne valaki, kerülni kell a szélsőségeket, ez a legjobb tanács amit adni lehet ez a saját tapasztalatom is sok év után, és ezt mondják a szakemberek is. Ha valakinek bejön a cukormentes életmód az nagyszerű, de a legtöbb embernek nem ez az út, mert egyszerűen túlzottan szélsőséges. Akinek komoly súlyfeleslege van, annak jó eséllyel szélsőséges gondjai az evéssel, erre pedig nem egy másik szélsőség a megoldás. Akire éppen csak felcsúszott 10-15 kiló évek alatt és nem is vette észre, annak elhiszem, hogy nem jelent gondot eldönteni, hogy ezt nem eszem mostantól amazt meg eszem. Olyan lehet mint fogkrémet váltani, lényegében nem jelent kihívást cserélni, max az ízt kell megszokni.

2020. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ennyi sz@rsagot kinek van ideje elolvasni utolsó? :D már a második mondat utan untam a marhaságot. Egyelőre ti vagytok elhízva durván nem én, el lehet dönteni akkor kinek van igaza. :) tovabbi jó éhezŕst nektek :D
2020. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!