Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vérnyomás normális?

Ez a vérnyomás normális?

Figyelt kérdés
Volt rajtam 24 órás vérnyomás mérő, éjjfél körül 91/46 pulzus 66. Nem túl alacsony?
2020. júl. 2. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Alvó üzemmódba normális. Az egészséges embernél az éjszaka folyamán csökken a vérnyomás.


Ilyenkor mikor alszol takarékon működik a szervezet, magyarán szólva regenerálódik és töltődik. Van akinek alapból alacsony a vérnyomása, de az nem betegség.

2020. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De amúgy átlagolják az értéket szóval nem egy érték alapján elemzik és gondolom már orvosnál is voltál, aki kielemezte a 24 órás vérnyomásod értékét. Szerintem ne aggódj.


De ahogy írtam egészséges embernél az a normális ha elalváskor csökken a vérnyomás, egy mély theta alvási ciklusban szerintem ezek az értékek reálisak, de kérdezd meg az orvosod én nem vagyok orvos.

2020. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De amúgy a vérképeddel együtt fog véleményt alkotni, pl. alacsony vérnyomás pajzsmirigy miatt is lehet, vagy hormon problémától, de neked csak alvásnál volt ilyen alacsony, gondolom napközbe normális, ha minden olyan betegséget kizárt és minden ok, akkor nincs miért aggódnod. Éjszaka csökken a vérnyomás, ha napközben is alacsony de kizártak mindent akkor szimplán ilyen típus vagy. De majd az orvos megmondja. Előző voltam.
2020. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg attól is függ hogy sportolsz-e valamit.
2020. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!