Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 7%-os adókedvezményt, hogy...

A 7%-os adókedvezményt, hogy tudom elintézni? Mármint igazolást szerezni hozzá a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Szívrendellensséggel születtem ami szerepel a listán. Jártam a kardiológián ahol közölték, hogy foglamuk sincs mit kéne kitölteni menjek a háziorvoshoz. A háziorvos azt mondta ő nem tud segíteni (olvassam el a honlapján lévő tájekoztatót) és a kardiológia adja az igazolást. Elolvastam a tájékoztatót most már tudom pontosan minek kell szereplenie az igazoláson. De azt még mindig nem ki állítja ki a nyomorult igazolást. Mert most kaptam beutalót egy másik kardiológiai rendelésre de itt azt mondják a haziorvosnak kell kiállítani az igazolást ők csak lepecsételik és aláírják. A haziorvos meg azt mondja a kardiológiának kell kiallítani nem neki. Már haromszor beszéltem vele. Ugyan azt mondja. Patt helyzetben vagyok így, hogy mindkét fél lepattint. Tudja valaki hivatalosan mit kéne tennem?

2020. júl. 6. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem tudják, mert erre pontosan nincs nyomtatvány. Egy olyan papír kell, amin rajta van a betegség BNO kódja, mert ez alapján vannak felsorolva a listán is, hogy mire jár adókedvezmény. Ez lehet egy ambuláns lap, amit valamelyik vizsgálaton kaptál vagy egy zárójelentés.

A könyvelőnek sem kell leadni semmilyen orvosi igazolást, papírt. A könyvelő részére kell egy nyilatkozat. De azt te töltöd ki, te írod alá.

2020. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok 100%-ig biztos benne, de szerintem ezt kell kitöltetni az orvossal:


[link]

2020. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Biztos, hogy nem így van ahogy mondod. Nem nekem kell aláírni hamem a szakorovonsak és lepecsételni is. Ezt ők is mondták.

2. Köszi megpróbálkozom ezzel.

Bár a leírás szerint elvileg több adatra van szükség mint ami itt szerepel.

2020. júl. 6. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Amit a könyvelőnek adsz, az a te nyilatkozatod. Arra van formanyomtatvány. Neki nem kell orvosi papír.

Az orvosi papír neked kell, hogy tudd igazolni, ha ellenőriz a NAV, hogy valóban jogosult vagy rá.

Ez biztosan így van. Én már pár évvel ezelőtt utánajártam, és könyvelőtől kaptam az infókat.

2020. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kell egy igazolás amit a szakorvos lepecsétel. Ezt a szakorvos is mondta meg a munkaügy is.

Aztán ha ez megvan akkor kell kitöltenem a munkaügyön egy masik papírt amit már valóban én írok alá. De nem ezzel van a gond. Ezt már megbeszéltem a munkahelyemmel. Hanem az orvos által kiadott igazolással. Amin rajta kell lennie a betrgség bno kódjának annak hogynaz allapot végleges, a szakorvos pecsetszámának és az ellátás naplószámának!

2020. júl. 6. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól írta a #2 válaszoló, ezt a nyomtatványt kell kitöltetni a szakorvossal.

Én épp ma voltam a szakorvosnál, aki kitöltötte, aláírta és lepecsételte (kivéve a személyes adataimat,amit én töltöttem ki). Az fontos, hogy nálad legyen az a szakorvosi lelet,amin rajta van az adókedvezményre jogosító betegség neve, kódja. Másik fontos dolog, hogy milyen dátumot ír az orvos a papírra, mert ha mai dátumot,akkor visszamenőleg nem tudod megigényelni az adókedvezményt. Sajnos az orvosok sokszor erre nem figyelnek,még jó hogy nekem ezt sikerült észrevennem.

2020. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen igen erre figyelni fogok mert már sok éves a lelet amin diagnosztizálták. Nálam lesz mindenképp. 5 évnyi adokedvezmény visszaigénylése nem mindegy :)

Köszönöm akkor kinyomtatom azt a papírt. :)

2020. júl. 7. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!