Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha naponta megiszom 1-3 sört,...

Ha naponta megiszom 1-3 sört, akkor már alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2020. júl. 8. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Naponta iszol, rendszeresen, az már annak számít.
2020. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ. Meg bírnád állni akár 2-3 hétig, hogy nem iszol meg naponta akkora sörmennyiséget? Ha megbírod, akkor nem vagy az.


Ha nem bírod megállni, és elvonási tüneteid jelentkeznek (ingerlékenység, izzadás, remegés, stb) akkor igen, alkoholista vagy.

2020. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen!
2020. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha kibírnád nélküle néhány napig tünetek nélkül, akkor nem vagy függő. Ha minden bajod lenne akkor függő vagy.
2020. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, valaki indokolja már meg a lepontozásomat, mert nem értem, de tényleg. :D Lehet ezt is piros pacsizni, alkeszek.
2020. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Az alkeszek piros pacsizzák, a tagadás megy nekik. Alkoholista anyával éltem. Igen, kérdező, ha mindennap iszol, az vagy. De még akkor is, ha 2 naponta iszol ennyit, akkor is gyanús.
2020. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: A habituális, azaz a rendszeres visszaeső alkoholisták meg tudják állni akár fél évig is, hogy ne igyanak, DE attól még alkoholisták. Ez tény. Nemcsak amiatt tudom, mert egészségügyes vagyok, de sajnos a párom az volt, és bele is halt fiatalon, nem tudtam rajta segíteni, mert saját magának kellett volna belátnia, hogy beteg, és lemondania az alkoholról. Neki soha egyetlen kortyot sem szabadott volna innia, mert az egy kortyból lesz egy pohár, aztán jön a többi, és nincs megállás.


Ahogy mondani szokták:

Az első pohárt az ember issza,

a második pohárt, az első pohár,

és innentől kezdve az alkohol "issza" az embert.


Állításod második felével egyet értek.

És egyben az első válaszolónak kell igazat adnom.

Ha valaki rendszeresen iszik, naponta, az alkoholistának számít.

2020. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Közben láttam, valaki végig "nem hasznos"-ozta a válaszokat. Nem én voltam. Nem tudom, ki volt, de a tény, attól még tény marad. A napi rendszeres alkohol ivása egyenlő az alkoholizmussal. Akkor is, ha nem tajt részeg mindennap az illető.
2020. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szamo77db ***** válasza:
Igen, ez már alkoholizmus. Kár, hogy rászoktál a piára.
2020. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hordó vagy kupica?
2020. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!