Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha naponta megiszo...

Leander0101 kérdése:

Szerintetek ha naponta megiszom 2-3 sört akkor én alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 17:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ha nem bírod ki nélküle, akkor igen
2011. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
az elozonek van igaza...
2011. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
igen
2011. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Vica Takács válasza:
51%
Szerintem, ha jól esik és nem vagy tőle agressziv,nem veszted el a fejed,és anyagilag bírod, akkor nem.Az igaz,hogyha nem tudod megállni, hogy ne igyál, akkor ez vezethet alkoholizmushoz.Azt hiszem, hogy a rövid ital fogyasztása veszélyesebb, mint a sör ivás.Az meg, hogy a kettőt egyszerre isszák,az már tuti,hogy alkoholizmus.Persze ez csak az Én véleményem, aki sör után felest iszik az biztos másképp gondolja.
2011. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran iszok sört - nő létemre - de csak ezeket a gyenge, ízesített vackokat, és ezt sem az alkoholtatalma, hanem az íze miatt.


Akkor vagy alkoholista, ha nem bírod nélküle, ha úgy érzed, muszáj meginnod.


Nálam ez nem áll fenn, én amúgy is csak a nagy melegben sörözök. :)

2011. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy többen jelezték: alkoholista az, aki nem tud alkohol nélkül meglenni. Ha nem ihat, rosszul érzi magát. Ez a lényeg, a mit és mennyit csak másodlagos. Gyakorlatból tudom.
2011. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
igen
2011. júl. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Az alkoholizmus nem a mennyiségtől függ. Ha valaki minden reggel csak egy feles pálinkát iszik, vagy fröccsöt, bármit, már az alkoholizmus. Nem kell ahhoz részegnek lenni. A szervezet hozzászokik, majd szépen tönkremegy a gyomrod, beleid, májad.. stb.

Pl: ha sokszor előfordul, hogy hasmenésed van. Az jelzi az alkohol iszonyú bélromboló hatását. Ez már alkoholistáknál szinte rendszeres jelenség.


Én is szoktam iszogatni barátnőkkel, vagy buliban. De sosem értettem, hogy lehet minden nap sörözni, vagy bármit is meginni?


Előttem szólóknak: ha minden nap jólesik 1-2 sör.. hát az már elég nagy baj!

2011. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%
Próbáld ki, hogy nem iszol egy hónapig, és megtudod a választ!!!
2011. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 bruncig válasza:
100%
2 max 3 sört simán lebont úgy az emberi szervezet hogy nyoma sem marad, max hizol tőle,de ha jól esik akkor azt le is lehet dolgozni, pl fizikai munkával, ettöl még nem leszel alkoholista a szó társadalmilaq pejoratív értelmében, persze az is igaz hogy ha kell, nélküle is meg kell tudni lenni. de ha nem káros akkor semmi gond már pedig ennyi sör nem az. rövidet tényleg nem ajánlom max pirosbetüs alkalomkor.
2011. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!