Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjjelente többször felkelek...

Éjjelente többször felkelek és mindig kimegyek pisilni. Hogy lehetne ezt csökkenteni?

Figyelt kérdés
Régen (egészen kiskoromtól pár hónappal ezelőttig) szinte 10-12 órákat aludtam felébredés és pisilés nélkül, mindig örültem is ennek. Az utúbbi időben többször is felkelek, és mindig elmegyek pisilni is, mégha nem is kell annyira, akkor is úgy érzem, hogy inkább elmegyek, és utána nyugodtabban tudok aludni. Ugyanannyit iszom, mint régen, sőt figyelek hogy elalvás előtt már ne nagyon igyak komolyabb mennyiséget. Napközben alig pisilek, sokszor van, hogy egy egész napot kibírok majdnem, de így cserébe meg akkor éjjel kell. Hogy lehetne ezt “visszacserélni”, hogy napközbe kelljen, és ne éjjel? Nem tudok így zavartalanul aludni, hogy folyton felkelek erre. Mással volt már ilyen? Mit csináljak?
2020. júl. 9. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

De miert kell kibirnod napkozben? Persze, hogy ejjel pisilsz, ha napkozben nem engeded ki :)

Otlet: probalj tobbet inni es kis adagokban. Ha nem kell napkozben pisilni elegge, biztos, hogy nem iszol eleget.

Figyeld a pisi szinet is, az a jo, ha viztiszta. Kiveve reggel. Ha napkozben nem az, keveset iszol.


Es a B) verzio: nezesd meg a vercukrodat eletkosrtol fuggetlenul.

2020. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves és milyen nemű vagy? Hány cm/kg? Mennyi vizet iszol?
2020. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugy ertem hogy ha kell elmegyek, de sokszor van hogy pl benn vagyok a varosban, es “kibirom” egesz nap, tehat nem kellett annyira hogy elmenjek wcre. Furcsallom, ha elmennek akkor nem jonne semmi ki, szoval nincs az hogy “visszatartom”, hisz annak nem sok ertelme lenne.

Egyebkent 18 eves lany vagyok, kb 175 centi es 55kg. Keveset iszom egyebkent, egy nap aligha meg van az 1-1,5 liter. Ami ertem hogy problema, de akkor ejjel miert kelek arra hogy annyira kell hogy majd szetpukkadok? :D

2020. júl. 9. 18:21
 4/8 A kérdező kommentje:
egyebkent, egyebkent... :D
2020. júl. 9. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a cukorvizsgálat jó ötlet, de azért pisilsz annyit, mert keveset iszol,és a szervezeted sót szeretne kiválasztani
2020. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ejszaka a kivalasztoszervek ezerrel mukodnek, tehat a majad, vesed is. Valoszinuleg nem tul boldog egyik sem, mert keveset iszol. Ezert kelsz fel. A napi folyadekot abszolut konnyu meginni 3-4 kortyonkent,legyszives a 3 liter minimum legyen meg, ha aktiv vagy akkor tobb is.

Mindenfele kronikus betegsegeket magadra rantasz, ha nem iszol eleget.

Vigyazz magadra :)

2020. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Dejo, akkor megprobalok tobbet inni. Telora letoltom azt az alkalmazast, ami ertesit felorankent hogy innom kell. Koszonom nektek 💙
2020. júl. 9. 18:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment a zold pacsi nektek
2020. júl. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!