Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a körömrág...

Hogy lehet leszokni a körömrágásról?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, mióta csak az eszemet tudom azóta rágom a körmöm. Erről próbáltak leszoktatni a szüleim is, sikertelenül. Probáltam már bebeszélni magamnak, hogy ezzel mennyi betegséget elkaphatok, hiszen a nap közben rengeteg szennyeződés lehet a kezünkön, főként a körmünk alatt, de valahogy ez sem hatott. A műköröm kilőve, akkor is lerágom ha betonból van :))

Most meg szeretném növeszteni a körmeimet, de nem tudom, hogy hogyan álljak ellen a körömrágásnak.



2020. júl. 10. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Van valami cucc amit rá lehet kenni a körömre és iszonyú íze van. Ezzel leszoksz róla... :). Pontosan nem tudom mi ez, de kisgyereknek szokták, hogy szokjanak le róla ...
2020. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Barátnőm kesztyűben járkált otthon és úgy szokott le róla.
2020. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Gilisztás leszel, hemzsegni fognak a férgek a kakidban. Már többször láttam ilyet a gyermekkórházban.
2020. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Abban, amit a 3-as ír, van/lehet sok igazság!

Mártogasd az ujjadat hashajtóba és szopogasd, néhány nap alatt leszoksz róla! :))

2020. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért rágod? Szorongsz? Vagy csak szokás? Vagy zavar a köröm, a mellette kicsit kiszáradt bőr?


Mindegyik esetben más a megoldás. Szorongásra pszichológus. A szokás ellen jó a keserű cucc.


Ha meg a körömnél kellemetlen érzést okoz valami, és ezt próbálod megszüntetni a rágással, akkor vegyél egy jó manikűrkészletet, meg rendszeresen használj kézkrémet. Nekem ez volt a fő probléma, meg az, hogy a rágás után a cakkos szélű köröm zavart, és újra lerágtam. Szóval a legrövidebbre rágott köröm szélét is érdemes reszelővel kiegyenesíteni, a zavaró, kicakkozott bőrdarabokat is le lehet vágni körömcsipesszel nagyon szépen. Ha körömcsipesszel vágod le, akkor lesznek rajta kis sarkok, azokat reszelővel még érdemes lekerekíteni. Utána bekened az egészet kézkrémmel, ettől puhább lesz és kevésbé irritál.

2020. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég nagylány vagy már ahhoz hogy belásd, mekkora hülyegyerek szokás már ez! Mondom ezt úgy hogy szerintem szexi ha egy lány rágja a körmét. Én sosem rágtam.
2020. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Kend be az újjad benzinnel.
2020. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet, mert én is nagyon durván rágtam a körmöm éveken át, és hiába próbáltam leszokni, mindig visszaestem. Aztán a keserű körömlakk segített! 23/L
2020. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!