Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi segít az elalvásban?

Mi segít az elalvásban?

Figyelt kérdés

Már elég régóta (pontosabban 6-7 éve) küszködök az alvással és a napokban volt már az a pont, hogy egyszerűen kezdenem kell vele valamit. Először csak 1-2x felkeltem éjszaka, de azonnal vissza is aludtam. Ez olyannyira romlott az évek alatt, hogy eleve nekem egy óra kell, hogy elaludjak még akkor is, ha rettenetesen álmos vagyok. 5-6x felkelek éjszaka, van, hogy 20 percekre, de van, hogy utána csak pár óra után alszok vissza, vagy a rosszabbik eset, vissza sem tudok aludni. Utána néztem ennek és minden az inszomnia jelét mutatta, de nem vagyok benne biztos.

Már azon gondolkodtam, hogy veszek altatót, de nem tudom, annak milyen hatásai lehetnek. Próbáltam kamilla teát is inni lefekvés előtt, mert ismerőseim azt mondtaák, hogy az segít, de nem volt hatása, nem lettem tőle álmosabb sem. Próbáltam asmr videókat is nézni, de az sem nagyon segített.

Esetleg mit tudnátok ez ellen ajánlani? Valami hatóanyag, ami tuti beválik?



2020. júl. 10. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem alvás segítő app segített ahol különböző hangokra lehet elaludni. Sokszor pörög az agyam és nem tudok lenyugodni elalvás előtt de az mindig segít. Van rajta időzítő is szóval nem megy egész este
2020. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam pár ilyen appot, sajnos eddig nem sok sikerrel jártam. :(
2020. júl. 10. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű álmatlanság ellen hatásos lehet, ha relaxációs zenét hallgatsz, napközben lefárasztod magad fizikailag, lefekvés előtt nem eszel nehezet, papírra leírod, ami a fejedben jár, tejet iszol, kellemes illatú gyertyákat gyújtasz (pl. levendula, mandarin).


Ha viszont ettől komolyabb az álmatlanságod, akkor szakemberhez kellene fordulnod, és megkeresni az okát, majd azt megszüntetni. Akár a lelki okokra is rá lehet keresni.

2020. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!