Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat gondot, ha időként...

Okozhat gondot, ha időként rivotrilt szedek? Nem mindennap, csak időként, ha nem tudok elaludni, beveszek egyet. Nem akarok rászokni, és azt sem szeretné, ha felborítaná az idegrendszeremet, de az elalvásban segít és nekem sajnos szükségem van rá.

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az az "időnként"? Mert ha havonta egyszer például, akkor nyilván nincs gond. Más, például gyógynövénykészítményekkel próbálkoztál?
2013. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, az utóbbi időben kezdtem szedni, bár én kicsit kaotikusabban. :D
2013. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van, hogy hetente 1-2 szer, van hogy pár hetente egyszer. A gyógynövények semmit nem érnek. Azon gondolkoztam, hogy esetleg nincs-e olyan altató, ami helyettesítheti, hogy az idegrendszerem ne borítsam fel, de hatásos...
2013. szept. 7. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyi rivotril, amennyit írsz, nem borít fel semmit. Persze kérdés az is, hogy mekkorát szedsz belőle. Én a 0,5 ös felét veszem be, ha gondom van. Mellesleg a Stilnox jó altató, de ahhoz is könnyű hozzászokni, és akkor nem hat.
2013. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondot nem okoz, egy héten párszor abszolút nem; nem alakul ki akkora vérszint, hogy függőséget váltson ki.

Ha idegesség, nyugtalanság miatt nem tudsz aludni, akkor jó választás, ha nincs ilyesmi az insomnia hátterében (vagy gyenge), akkor inkább valamelyik altatót ajánlom (Stilnox, Dormicum, stb.)

2013. szept. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyógynövények igenis jók, csak megfelelő töménységben kell alkalmazni a megfelelőt. Pl. a valeriána és a mák ami elég erős altató hatású. Nem gyógynövény, de melatoninnal is próbálkozhatsz. Utóbbit nem próbáltam, előző kettőt igen, és elég kemény álmatlansággal, a Xanax helyett, amit az orvos felírt anno.
2013. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Rivotril rendszeres kontroll mellett szedhető antidepresszáns. Nem cukorka, amiből kedved szerint bekapsz egyet! Az ok nélküli szedése, a rendszertelen szedése veszélyes! Ha alvásproblémáid vannak, homeopátiás, vagy más, gyógynövény-hatóanyagú készítményt szedj és tanulj meg relaxálni!
2013. okt. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!