Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régebben az ételek összetétele...

Régebben az ételek összetétele, vagy az életmód volt más?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányulna, hogy régi képeket nézegetve tisztán látszik, hogy az emberek többsége nem volt elhízott, sőt, súlyfeleslegük is alig volt. Elsősorban a 70-es 80-as évekre gondolok. Édesanyámnak is nagyon jó alakja volt fiatalasszony korában is, apának is, illetve benne vagyok pár csoportban, ahol pl. régi képeket tesznek fel a Balatonról és nyilván ott is jól látható, hogy kb negyven éves korunkban is jó formában voltak ez emberek. Ezt csak azért nem értem mert anya mesélte, hogy teljesen átlagosan étkeztek, nem figyeltek oda igazán. Tésztát, krumplit, kenyeret stb. Illetve ők már nem is az a generáció voltak, akik sokat dolgoztak a földeken. Ha én így ennék és nem mozognék, már száz kiló lennék. Mi lehet ennek az oka? Nem hiszem, hogy csak az adalékanyagoktól és tartósítószerektől híznak ma jobban az emberek. De akkor mitől?
2020. júl. 12. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, sztem a 70-es 80-as években már pont megjelent a túlsúly. 1-2 képet elnézegetve a balatoni nyaralókról a 80-as években, ők se voltak filigránok. Amúgy a nagyanyáink idejében az életmód és az étrend is más volt. Nem mondanám, hogy az volt az egészségesebb, akkor egyéb hiánybetegségeik voltak. De más volt.
2020. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kevesebb édességet és nasit ettek. Többet mozogtak. Nem autóval mentek a budira is.
2020. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 80-as években voltam gyerek és akkor tényleg kevés túlsúlyos embert láttam. Itt, ahol most is lakom, mindenki termesztett valamit a kertjében, autója kb. senkinek sem volt, ergo sokkal többet mozogtak az emberek. Maguknak főztek a családok, nem előre kiaadagolt ételeket vettek, kisebb kiszerelésűek voltak az édességek is. Azaz nem zabáltak annyit, mint mostanság.
2020. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!