Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan éljek én is ilyen...

Hogyan éljek én is ilyen egészségesen?

Figyelt kérdés

Mit csináljak, hogy én is ilyen kiegyensúlyozott és nyugodt legyek, mint a videóban szereplő nő?

Hogyan alakítsam ki ezt az életstílust/életvitelt/életminőséget magamnak?



2020. ápr. 15. 04:17
 1/6 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 15. 04:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Majd fogjátok tanulni az iskolában.
2020. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem is tudtam, köszi h szóltál! 🤦🏽‍♀️
2020. ápr. 15. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen a kérdésedet..ha olyan szeretnél lenni mint a csaj a videoban akkor utánozd... vagy ennek van vmi akadálya?

Napi 20-30 perc olvasás és legalább ugyanennyi sport ami viszonylag intenzív és lefáraszt. Elegendő vízbevitel, helyes táplálkozás, elegendő alvás, vitaminok, naponta fél-1 óra kint a szabadban...ezen kívül kiegyensúlyozottá tud tenni a szép tiszta, rendezett környezet, hetente egy kis énidő, a kreatív, kikapcsoló tevékenységek és a pozitív, vidám emberek akik körülvesznek. Én kétnaponta szaunázom ill. az előbb leírtakat ha megfogadom akkor eléggé kiegyensúlyozott vagyok...persze a kiegyensúlyozott lelki állapot és a motiváció az élethez, hogy reggel amikor kinyílik a szemed legyen életkedved a napodhoz...meg persze nem árt ha tevékeny vagy, és produktív, hogy a nap végén ha összegzed a mögötted álló napot elégedett lehess...én még egyébként a relaxációt, meditációt, nyújtást, nyugtató zenét, ellazulást is ajánlom. Az utolsó tippem pedig a naplóírás, ami a sztereotípiákkal szemben nem egy tinilányos tevékenység, hanem minden ember számára ajánlott..ha nem is minden nap, heti 1szer már az is jó. Ha kiírod magadból az érzéseidet, a múltban történteket, az felszabadít, kiüríted vele a memóriádat, leteszed azt ami a múlt, és tudsz a jövőre koncentrálni. Lehet hogy közhelynek hangzik de tényleg ilyesmi hatása van, nagyon tudom ajánlani! Végül pedig egyfajta tudatosság, megfelelő önismeret, elvek, amikhez tartod magad, ha tisztában vagy magaddal és a céljaiddal az nagyon jó, és ez is kiegyensúlyozottá tesz. Dióhéjban ennyi, most elég alaposan összeszedtem mindent..ugyanis a kiegyensúlyozottság legalább ennyi apró, alapvető részecskéből áll, nem csak jógából, egészséges étrendből stb..

2020. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

Nagyon hasznosak. De lelkileg, hogy legyek kiegyensúlyozott? Olyan sok a zűrzavar bennem.

2020. máj. 9. 04:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, tudod ez nagyon egyéni... Nekem ebben elsődleges segítségem a hitem, Isten, a Vele való kapcsolatom, a Tőle jövő segítség, szeretet és béke...de nyilván ez egy egyéni dolog.. ami ezen kívül hozzájárulhat az a pozitív gondolkodás, hogy hálás vagy és igyekszel észrevenni az apró örömöket, segíthet a jókedv, a nevetés, az elégedettség elérése. Nap végén összegezd mi jó történt aznap. Rengeteg történetet hallottam már és sok könyv/film is szól arról, hogy a legnehezebb élethelyzetekben és sorsokban lévők apró örömöket keresnek.. menj ki a természetbe sokat, youtubon van egy fantasztikus csatorna, jonna jintoné, aki észak-svédországban él teljesen természettel körülvéve, én ha megnézem egy-egy videóját már attól békésebb és nyugodtabb leszek..most ennyi jutott eszembe.. egyébként a fizikai dolgok tehát sport, táplálkozás, friss levegő, elegendő alvás is hozzájárulnak a kiegyensúlyozottsághoz.. ezen kívül boldogabbá tud tenni az is, ha segítesz másokon, közhelynek hangozhat, de valójában tényleg így van, de ez egy elég tág dolog.. amit pedig utoljára mondanék az a pszichológus, nem kell különösebben problémásnak vagy pszichés betegnek lennie valakinek ahhoz hogy pazichológushpz menjen, hiába ez a mai sztereotípia.. viszont nagyon fontos a jó szakember, az biztos..ez egyszerűen csak segít abban hogy jobban ismerd magad és ennek segítségével tudod mit és hogyan kéne rendbehozni.. elég összetett dolog ez, de remélem kiebickélsz/tél belőle, egyszer minden nehézség véget ér, semmi rossz nem tart örökké, ez az élet törvényszerűsége.. néha egyébként annyira kevés elég ahhoz hogy örülhess, mindig találni fogsz olyat amid neked megvan és más mégis nélkülözi.. egyszerűen nincs olyan, hogy nincs okod a hálára
2021. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!