Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap nem voltam gyakorlaton,...

Tegnap nem voltam gyakorlaton, 1 napra is jár a táppénz?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap hánytam, és nem mentem be, ma megyek orvoshoz de hallotam olyat hogy egy napra nem adnak táppénzt de anya szerint igen.

Első héten már hiányoztam 2 napot. És elvileg 3 nap a maximum amit lehet hianyozni.

(Bár a 20% elvileg 4 nap lenne, de nekünk aztmondták hogy az csak 3)



2020. júl. 15. 05:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Most viszont orvos elott ma bemegyek gyakorlatra.
2020. júl. 15. 05:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha betet vagy ne menj gyakorlatra, mert csak megfertozol masokat is
2020. júl. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak iskolától aztmondják 4 nap, gyakszin meg azt hogy 3 nap a max amit lehet hiányozni, tegnap gyógyszer mellekhatása miatt hánytam. De nem megyek ma.
2020. júl. 15. 06:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgytudom hogy 1 napra nem adnak táppénzes papírt így ma délután megyek orvoshoz, de ma nem megyek.
2020. júl. 15. 06:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a szabály, de nálunk eddigi életemben három háziorvos volt, de utólag egyik sem adott táppénzes papírt.

Akkor kell orvoshoz menni, amikor beteg vagy, nem utána elmesélni neki, mi bajod volt.

Ha gyógyszer miatt hánytál, akkor azt mond el neki, mert mást kell akkor keresni.

2020. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap reggel rendelt amikor hánytam, ezért mentem ma. De tegnapi napom igazolatlan lett. Ma meg holnapra írt táppénzre, aztmondta az a szabály hogyha valaki hányt akkor 3 napig nem mehetek élelmiszer üzletbe dolgozni(gyakorlatozni) pedig első héten volt 2 nap hiányzásom, és most még 3 amiből 1 nap igazolatlan így félek hogy nem lesz meg a gyakorlatom. 20%-ot lehet igazoltan hiányozni és 5%-ot igazolatlanul nekem így mindkettő megvan de elvileg a táppénzt csak akkor kéne ledolgozni ha meghaladja a 20%-ot de nálunk az üzletvezető kitalálta hogy mindennképp lekell, de így hogy van egy igazolatlanom is amivel elvileg így nem tudom ledolgozni.
2020. júl. 15. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
És amúgy egy élelmiszerboltban egy olyan sincs, aki legalább 2-es volt matekból és ki tudja számolni, hogy valaminek a 20%-a az 3 vagy 4 ?
2020. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az üzletvezetőnek nem sikerült ezt kiszámolni.
2020. júl. 15. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor segíts neki.
2020. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!