Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó az, hogy mindenkiben a...

Jó az, hogy mindenkiben a potenciális vírushordozót látják, és ránk erőltetik a maszk viselést?

Figyelt kérdés
Nagyon unalmas már ez a hisztéria keltés. Vissza kéne vonni ezt a maszkviselési törvényt, és azokra a büdös parasztokra kell rászólni, akik úgy köhögnek tüsszentenek, hogy nem teszik szájukra a kezüket. Már egyre kevesebbet hordom a maszkot, leszarom a kötekedőket, de vigyázok másokra. Ha tüsszentenem, köhögnöm kell, akkor szám elég teszem a kezemet. Ne a potenciális vírushordozót és parasztot lássák már bennem! Ez a magatartás semmi jóhoz nem vezet. Svédektől kéne példát venni!
2020. júl. 16. 13:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Az nem járvány, amikor 10 ezer emberből van 1 fertőzött. Talán 1.

Miért nem méhész ruhában mászkáltok és kemény védősisakkal, meg munkavédelmi cipőben? Annak is van ennyi esélye, hogy megcsíp a méh, fejedre esik a cserép, vagy áthajt a lábadon egy autó. Tipikusan abba a hibába esik sok ember és persze a döntéshozók is, hogy elfelejtik a veszély mértékét annak esélyével is összevetni.

2020. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy olyan vírus,amely nagyon könnyen terjed. Az az 1 a 10000-ből pillanatok alatt lehet 10 vagy 100.
2020. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Mondok én neked valamit! Szar#d le mit akarnak. Ahol kell vedd fel, ahol meg nem kell vedd le! Ugye milyen egyszerű!? 😊
2020. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%
6.nál a pont!!! Minden alkalommal amikor végig nézek a buszon azt tapasztalom, hogy csak a leg primitívebb embereken nincs maszk. Nagyon jól megmutatja ki milyen szellemi szinten van. Nagyszerű, hogy a kezedbe köhögsz aztán mindent összefogdosol vele. Akkor sem figyeltél amikor szépen elmagyarazták, hogy könyökhajlatba tedd ha nincs rajtad maszk. A hisztérikus te vagy aki a saját és közösség védelme érdekében egy kis rongydarab viselésére sem képes pár percig a jarművön meg a boltban. Én sem szeretem de fontos ezért felveszem mert kis áldozat magamért és másokért. Én a kijárási alatt is jól ereztem magam de sokan nem úgyhogy lehet választani mert az lesz ha nő a fertőzöttség.
2020. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Pánikbetrg vagyok, szemüveges es bepárásodik a maszkban sokszor a szemüvegem és nem látok, plusz ptxem is volt így nem kapok levegőt rendesen. Úgy ha én fel tudom venni szó nélkül a maszkot akkor talán másnak is sikerül cirkusz nélkül!!!
2020. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

14-es

Akkor ha én egyáltalán nem köhögök, ugye nem kell maszk?

És amúgy mi van, ha neked meg fertőző bőrbetegséged vagy fertőző agyhártyagyulladásod van csak még nem tudsz róla, mert még tünetmentes? Nem kéne neked mindent eltakaró overallban járkánod a mi védelmünk érdekében folyamatosan? Meg mindenki másnak is?

2020. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
16 te tényleg ilyen ostoba vagy, vagy csak eljátszod? Meg fogsz lepődni mikor egy hematologiai rendelésre mentem évekkel a járvány előtt maszkot vettem pedig nem voltam fertőző beteg. Mert nem akartam a zart térben veszélyeztetni a sok rákos embert akik az életükért küzdnek. Kenyelmetlen volt? Igen. De így volt helyes, ésszerű és elővigyázatos. Pici áldozat az egeszégedert és mások egeszségéért. Aki ennyire nem képes az ne éljen emberek között mert teljesen alkalmatlan rá. Szegyellheted nagyo magad. A méhcsílés pedig nagyon ostoba példa volt mivel nem halálos és elég ritkán is fordul elő. Akik allergiásak rá az is ritka és aki tud róla annál van gyógyszer MINDEN nap a taskajában van, télen is amikor nincsenek méhek a szabadban. Én is allergiás vagyok sokmindenre ezért nálam is MINDIG van allergia elleni szer. Pedig van hogy évekig nincs szükségem rá, mégis magammal viszem még a strandra is. A maszk használat ezzel a jarvannyal el fog terjedni és utána is népszerű lesz. Így kevesebb lesz az influenzas is télen és más betegségek is megritkulhatnak majd. Csak egy példa. Apám idős beteges sokszor kell rendelőbe kórhazi vizsgalatokra járnia. Szinte minden alkalommal összeszedett ilyenkor valami köhögős betegséget. Mióta mindenki maszkban van semmi baja. Nem éri meg felvenni? Lejet hogy te nem szoktal beteg lenni mert még fital vagy, ha beteg vagy is inkább kellemes dolog mert addig sem kell suliba menni. De a felnőttek nem szeretnek betegek lenni mert kellemetlen úgy munkába járni, vagy kimaradni és kevesebb fizetést kapni, betegen gyereket nevelni....stb. Majd ha felnőtt leszel másképp fogod látni ezeket a dolgokat.
2020. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
Igen jó, mert megelőzi a fertőzést. Lehet lázadozni ha a kijárási tilalom jobban tetszett, akkor nem kell hordani. Aztán lehet választani a programok közül patika, drogéria, meg közért. Izgalmas lesz.
2020. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!