Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sportolás után fáj a szívem,...

Sportolás után fáj a szívem, és enyhén nehezebb a légzésem. Milyen kivizsgálás lehet még szükséges? (EKG, vérkép, vérnyomás, pulzus mérés, Mellkas X-ray volt eddig)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 4. éve először, hogy azt mondták egy EKG vizsgálaton, hogy a képek alapján van egy ,,kis'' tachycardiám. Részletesebb kardiológiai kivizsgálás után se tanácsoltak rá semmit.

2018-ben elkezdtem sportolni elég intenzív heti 2-4 alkalommal, szinte megszakítás nélkül.

1,5 hónapig leálltam a karantén miatt.

Egyik reggel 1,5 hónap után arra ébredtem, hogy zsibbad a kezem (jobb oldal), furcsa érzés van a mellkasomban, ilyen eszméletvésztés érzés. Pár hétre rá rosszabbodott az állapotom. De nem vizsgálatok ki, mert nem gondolták sűrgősséginek az esetem. Végül 1,5 hónap múlva rosszul lettem és elvitt a mentő. (Végtagzsibbadás, Hideg végtagok, és ájulásközeli érzés miatt (ekkor ismerőseim hívták a mentőt)

Jelenleg már nincs végtagzsibbadásom, de a sportolás után továbbra is fája a szívem környéke, a mellkasom, és enyhe légzési nehézség.


Milyen vizságlata lehet még érdemes elmenni? A ,,jó'' EKG képem miatt nem igazán vizsgálnak tovább a kardiológián, A vérnyomásom jó, pulzusom 80 körül szokott lenni nyugvó állapotban átlagosan. (Korábban volt egy szív vérképem, ahol a CK-MB volt 2x magasabb a normál tartománymál)


köszi előre is)


2020. júl. 16. 19:23
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*25 éves vagyok 190 cm / 82 kg
2020. júl. 16. 19:24
 2/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana egy holter, ABPM sem(ezek 24 órás EKG és vérnyomás vizsgálatok) illetve egy szív ultrahang.


Egyébként a panikbetegseggel hogy állsz? Annak is vannak ilyen tünetei.

2020. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Pánikroham is lehetne, nem tudom hogy állsz mentálisan. Szív ultrahangot javasolnék mindenféleképpen, az a legfontosabb az EKG után.
2020. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ezt a 3 tesztet még megcsináltatom, ha minden negatív akkor mentálisan kezdek el kutatni az okok után. Egyébként van némi stressz bennem, de ez a légzési nehézség, szívfájdalom pl sosem rövidebb ideig tartott. A legnézési nehézség legsúlyosabb esetben kb 2-3 napig (csak utána kezdett el javulni). A szív-környéki fájdalom pedig volt, hogy 1-2 hétig, csak utána javult. (Ekkor még sport nélkül is fájt) Jelenleg csak annyi hogy sport után jelentkeznek. (Rengeteg más tünetem is volt még, de jelenleg már csak ezek maradtak) még a nyakam szokott fájni, elöl hátul is, közepén meg a szélén is. (Pajzsmirigy ultrahangra mentem el, de nem volt semmi)
2020. júl. 16. 20:16
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
előző válaszoló vagyok, én mentálisan sajnos nagyon labilis vagyok, és nekem is vannak ijesztő dolgok a szivemmel. Nekem egész nap olyan mintha remegne valami a mellkasomban, pedig a szivem ver rendesen, szabályosan, de mintha motyorogna ott valami.. nem könnyű az élet sajnos, de ez hogy hetekig fennáll a mellkasi fájdalom akkor az holtziher hogy nem szív eredetű. Szív eredetű fájdalmak általában 5 percnél tovább, de 1 napnál tovább nem nagyon tartanak. Főleg nem az angina pectoris, de még a szívroham sem. De ezt pánikroham sem csinálhatja sajnos, mert az rossz esetben 1 óráig tart maximum. Nem tudom mi lehet neked
2020. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#5 Mi miatt lehet ez a remegő érzés? (Nekem is volt :( )
2020. júl. 17. 13:16
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem 1 hete tart már, viszont én refluxos is vagyok, lehet nekem ahhoz van köze. Interneten azt írják hogy szívritmuszavar velejárója lehet, de könyörgöm, szabályosan ver a szívem, nincs 60, és 100 fölött a pulzusom nyugalmi állapotban, szóval nekem erre senki se mondja azt hogy szívritmuszavar.
2020. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Neked mennyi ideig tartott?
2020. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Rövid ideig tartott, nem folyamatosan volt ez a remeges, neha megjelent, de egyebkent nálam is tippeltek refluxra; A pazaprantolt felirták egy ügyeleten, es úgy vettem eszre, hogy akkor javultak a tüneteim, viszont ma reggel is bevettem egy reflux gyógyszert, es ennek ellenre is ez a mellkas közepe szúrási fájdalom volt, plusz nagyon fura hányinger

Igazából már fogalmam sincs, hogy van meg savam/refluxom, össze visza szedek mindent; A refluxnál ha egyáltalán volt is valaha, soha nem ereztem a savat a nyakam/torkom körül, (tudom milyen erzes, mert valamikor 6 eve volt, ilyen enyhe ego erzes)

2020. júl. 17. 17:35
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Szúrás nem szív eredetű a legtöbb esetben. De majd a szív UH után nyugodhatsz meg teljesen, ott ki tudnak szűrni több dolgot is. Az EKG-n szívritmuszavarokat tudnak legfőképpen, UH-n meg billentyűhibákat is akár.
2020. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!