Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetnek veszélyei annak ha...

Lehetnek veszélyei annak ha megpróbálom megnézni mennyi ideig bírnám alvás nélkül?

Figyelt kérdés

Olvastam olyanokat, hogy ilyen külföldi különleges katonai alakulatoknál a kiképzés része hogy mondjuk 3 napig alvás nélküli "edzés".

Kíváncsi vagyok hogy mennyit nehezíthet az hogy alvás nélkül.(persze én a fizikai igénybevételtől -ha megpróbálnék nem aludni ameddig csak tudok- a lehető legjobban kímélném magamat)

Van aki esetleg próbált már hasonlót?(vagy esetleg rákényszerült?)

17F



2020. júl. 16. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:

2,5 max. 3 napot bírnál.

Egyszer a Heim Pálban a gyerekkel sámlin ennyit bírtam mikor kórházban volt, a 3.napon elájultam-szó szerint a fáradságtól.

2020. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem próbálnám ki, mert következményekkel jár.. Le lassul az alapanyag cseréd, szédülni fogsz, és csak majd fekete foltokat fogsz látni egy ideig..
2020. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáltam, igaz munka miatt, ájulás lett a vége. De gondolom ez függ a fizikumtól és még sok tényezőtől.
2020. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 köszi a válasz

És egyébként elgondolkoztató hogy ilyen előfordulnak a XXI. századi magyar egészségügyben

2020. júl. 16. 20:00
 5/9 A kérdező kommentje:

#2, #3

Köszi a válaszokat

2020. júl. 16. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
4 El. De az ember nem hagy a kórházban egy 6-6,5 hónapos gyereket magára egy percre sem.
2020. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Katonáéknál sok hülyeség van, azoknak be ne dőlj. Senki sem fogja attól jobban bírni, hogy párszor nem hagyják aludni 3 napig. Cserébe viszont a 3 napból 2 mindig nem ér semmit, fáradt lesz, aztán nem figyel oda oktatáson, hogy melyik gombbal indul a rakéta.
2020. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy csinálod, hogy valaki mindig felébreszt, abba bele lehet halni. Ha csak simán nem alszol, attól szerintem nem lesz maradandó bajod, kivéve ha elájulva beütöd a fejed stb. De nem vagyok orvos.
2020. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság amúgy elég egészségtelen az agyunk számára, alvás közben méregtelenít pl. Hosszútávon a (gyakori) kialvatlanság demenciát okoz, ami nem most fog kijönni, hanem idősebb korban. Szerintem, ha nem muszáj, inkább aludd ki magad.
2020. aug. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!