Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszert/kenőcsöt...

Milyen gyógyszert/kenőcsöt ajánlotok pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nagyon pattanásos lett a bőröm. Eddig a tini tonikot próbáltam, és nem vált be, sőt még roszabb lett a helyzet

2020. júl. 26. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez hormonális nem tudsz neki mit csinálni majd elmúlik, egy éven belül már szerintem

De addig is:

- kozmetikus minden hónapban egyszer

- síma egyszerű szappannal arcot mosni fürdéskor

2020. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem értek egyet az elsővel, teljesen egyénfüggő, hogy meddig tart, egyeseknél akár 25 éves kor környékén is okozhat gondokat.


Ha súlyosabb lenne a helyzet, vagy már nagyon zavar, szerintem inkább bőrgyógyászhoz fordulj, mintsem kozmetikushoz. Először külső kezelést fog javasolni, valamilyen antibiotikum tartalmú gélt, esetleg azelainsavat.


Ha ez nem segít, vagy megvan az esélye annak, hogy a pattanásaid hegesedéshez vezethetnek, akkor a gyógyszeres kezelést is meg kell fontolni, Roaccutan tablettát szoktak felírni, ezt általában körülbelül fél évig kell szedni.

2020. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Borgyogyaszhoz menj. 16 évesen is lehet kezelni a pattanasokat megfelelően. Nekem a doki kifejezetten ellenezte a kozmetikust, Jobb helyenként el se vállalnak csak orvosi papírral arckezelesre. Menj borgyogyaszhoz, nagyon jól tudjak kezelni, de ha fogamzásgátlóval akarnak lerázni akkor keress másik dokit
2020. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bőrgyógyászhoz menj! Ad kenőcsöt meg gyógyszert, nekem is az hozta rendbe az arcom. Menj inkább oda, mert ezek a semmitérő kenceficék nem érnek sokat.


#1

Nem fog elmúlni 1 év múlva neki. 4 évig küzdöttem vele, aztán a bőrgyógyász felírt kenőccsel és gyógyszerrel 3 hónap múlva elmúlt.

2020. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiváncsi Bp válasza:
Patikában lehet arc lemoso alkoholt venni ez nagyon bevált
2020. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!