Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet valami komolyabb...

Ez lehet valami komolyabb betegség tünete?

Figyelt kérdés

Elég különös kérdésem lenne, a történet röviden annyi lenne, hogy ma étteremben voltunk ebédelni és az ebédünk után mindannyian kértünk egy cappuchino-t akikkel voltam. Én elég gyorsan meg is ittam az enyém, amire a többiek említették is, hogy hogyan birtam meginni ilyen gyorsan amikor az övüké elég forró. Én kellemesen melegnek éreztem a kávét de közelsem forrónak, először csak arra gondoltam, hogy biztos az enyém csinálták meg először és addigra hűlt egy picit. A barátnőm azt mondta, hogy ő picit még a nyelvét meg is égette. Kiváncsi voltam ezért megkóstoltam az övét viszong ugyan úgy csak kellemesen melegnek de forrónak egyáltalán nem éreztem. Ez azért különös mert én mindig is relatíve érzékeny voltam a forró ételekre. Lehet hülye kérdés de szerintetek ez jelezhet valami betegséget, illetve érdemes lenne valami miatt aggódnom?

Ha az számít valamit előtte eléggé zsíros ételt ettem.

Komoly válaszokat előre is Köszönöm! 21/F



2020. júl. 26. 20:15
 1/3 vantel ***** válasza:

Kisérletezz!

Próbáld ki kis léptékekkel melegíts vizet és nézd meg mikor éget,mikor érzed forrónak, mérd meg hőmérővel.

Szájban úgy saccolom 40 fölött forró.

Kézzel 50 fokost néhány másodpercig tudjuk fogni.

Ha jelentősen eltér ettől a hőérzékelésed, akkor komolyabb vizsgálatot igényel.

De lehet,hogy a barátnődnek pont megjött és érzékenyebb vany neki van szájában seb vagy gyulladás.

2020. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És milyen problémákat jelezhet ez? Én eddig csak azt találtam, hogy az a baj ha teljesen elveszik a hőérzet, de én érzem a hideget és meleget is. Ilyen esetet mint az enyém még nem találtam. De gondoltam arra is, hogy az én kávém már kihűlt mire hoztak és mire a barátnőm kávéját kóstoltam már nem volt annyira meleg mint mondta. De a válqszod köszönöm!
2020. júl. 26. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a veletlenek osszjateka es az emiatti ijedseg. Fiatal vagy, te is hipochonder, de csak ennyi.
2020. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!