Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vannak rajtam lila...

Miért vannak rajtam lila foltok állandóan?

Figyelt kérdés
Egyszer észrevettem, hogy sok lila foltom van, de nem tulajdonítottam neki nagy dolgot, biztos beütöttem. Viszont egyszer megfigyeltem és anélkül, hogy beütöttem volna valahova bármimet, teli vagyok lila foltokkal. A kezeim, a combom és a lábszáram is tele van.
2020. júl. 30. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez K-vitamin hiány. A K-vitamin zsírban oldódó vitamin, így általában ritkán szokott kialakulni hiány. Van azonban, hogy kialakul, általában rossz táplálkozás esetén. Gyógyszertárban, vagy akár drogériákban, sportboltokban is lehet vitaminkészítményeket kapni, vegyél egy olyat, ami K-vitamint tartalmaz. A K-vitamin nagyon fontos a szervezet számára, mert a véralvadásban szerepe van. Hiánya esetén vérzékenység léphet fel. Bizonyos véralvadásgátlók szedése esetén nem ajánlott a szedése, de gondolom te nem szedsz ilyet. Olyan készítményt vegyél, ami K2-vitamint tartalmaz, az ugyanúgy K-vitamin, csak gyorsabban felszívódik.
2020. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve nagyobb arányban is szívódik fel.
2020. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Évek óta szedem a K2 vitamint, mégis olyan vagyok mint a kérdező.
2020. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy nem hasznosul a K-vitamin, vagy kisebb mértékben vérzékeny vagy. Ez esetben a K-vitamin nem igazán fog tudni segíteni. Ebben az esetben értelemszerűen orvoshoz kell menni.
2020. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vérzékeny.
2020. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kellene egy vérképet csináltatod nincs-e komolyabb baj.
2020. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!