Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány hónapig tart, valamint...

Hány hónapig tart, valamint milyen szakaszokban az általában pubertás korral járó magasság növekedés?

Figyelt kérdés

Későnérő típus vagyok, február-márciusban kezdtem el gyorsan/sokat nőni, most lettem 16.


16/F



2020. aug. 5. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a növekedési szakasz 4.-6. osztály közt volt intenzív, azalatt nőttem úgy 15-20 centit, majd utána ez lelassult évi 2 centire 7.-8.-ban, majd középiskola alatt nőttem még 2 és fél centit 3 év alatt.

Úgyhogy én saját tapasztalat alapján azt mondom, hogy a jelentős magasság változás olyan 1-3 évig tart, de még utána is nőhetsz, csak nem olyan sokat.

2020. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk 5-6 hónap alatt eddig nőttem 12 cm-t, és még mindig növök akkor decemberre még nőhetek min 6 cm-t?
2020. aug. 5. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megjósolni, főleg úgy, hogy nem ismerlek, nem tudok semmit a családodról, meg azt se, hogy most hány centi vagy. Ha azt veszem, hogy ilyen gyorsan nőttél ennyit, akkor akár nőhetsz 6 centit decemberig. De az is lehet, hogy gyorsan megnőttél most, egy időre megállsz, és ez így ennyi volt.

Van egy öcsém, ő pl 10-12 évesen kezdett serdülni, ő ilyen 13-14 éves kora óta alig nőtt 3-4 centit. Mindenki azt mondja, majd túlnövi apát (aki ilyen 180-183), hát, kíváncsi vagyok. 😁

2020. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most vagyok 180-81
2020. aug. 5. 15:41
 5/6 A kérdező kommentje:
De égimeszelőnek lenni mégjobb😁 Szóval már egy ideje(hónapok óta) azon vagyok hogy kihozzam magamból a maximumot. A cél 190
2020. aug. 5. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, hajrá!

Én is 170-75 szerettem volna lenni, mert szerintem szépek a hosszú lábak, és mindenki azt mondta, hogy megnyúlok, meg a családban sok a magas ember, lehet rájuk ütök, de nem jött össze 😅.

Remélem neked sikerül, de ne légy csalódott, ha nem!

2020. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!