Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy este félek...

Miért van az hogy este félek elaludni mert azt hiszem hogy másnap nem kelek fel?

Figyelt kérdés
Amikor eljön az este ideges leszek és nem tudok/merek elaludni.Ahogy becsukom a szemem érzem hogy alig veszem a levegőt,szorít a tüdőm(mondjuk cigizek) és alig dobog a szívem.Ez miért van?
2010. aug. 4. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Ez azért van, mert betegnek érzed magad. Lehet, hogy éppen a dohányzás miatt. Ép testben ép lélek ahogy tartja a mondás. Próbálj leszokini a cigiről. A stressz is oldódni fog.
2010. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert valami miatt szorongsz.

Amikor legközelebb estel lefekszel, nagyon figyelj, legyél teljes sötétben, csendben. Kapcsolj ki minden áramszmogot (szgép, tv standby, stb), feküdj hanyatt, nagyon kényelmes, laza pózban, és lélegezz az orrodon keresztül. Figyeld a lélegzetedet, ki és be, észre fogod venni, hogy érdekes módon hol az egyik, hol a másik orrlyukadon jön a levegő. Figyeld a szívedet, szólj neki, hogy nyugodjon meg, és csendesítsd el az elmédet. Ha bármilyen félelem előjön, gondolj arra, hogy most bármi is történik, továbbmész, mert a félelmeken túl van valami, vagy valaki, aki téged nagyon vár. És nagyon szeret. Menj tovább bátran,bármi áron, akkor is, ha holnap nem ébresdz fel, ha a világ összeomlik körülötted, akkor is. Mert ha elég bátor vagy, olyan helyre jutsz, ahol eddig nem jártál. És ha odaértél, ott találkozhatsz vele, aki mindig veled van, és figyel téged és szeret, a legjobban szeret.

Ott van a te angyalod, aki csak arra vár, hogy áttörd a magad álította falat, és újra beszélhessen veled. Mint régen, kiskorodban. A többit majd tőle megtudod.

2010. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen sok dolog van ami miatt szorongok.Most is már szombat óta ideges vagyok.Tegnap óta nem is ettem semmit,csak be vagyok zárkózva a szobámba a saját lakásomban és nem merek egyáltalán lemenni a lépcsőn.
2010. aug. 4. 13:47
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Leírnád ide konkrétan, hogy mitől szorongsz?

Meg tudod nevezni?

2010. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itthoni dolgok.pl. azért kaptam a hétvégén mert nem volt egyszer felmosogatva.Alig mentem le a többiekhez csak fent voltam szinte semmi házimunkát nem csináltam csak a teraszon pakolgattam(mert ott cigizünk).Félek bármit itthon mondani inkább magamban tartom a félelmeimet.Most is bocsánatot akartam kérni ezek miatt és el lettem hajtva..Úgy érzem nem lesz ennek jó vége..De akkor is félek..Szerencse hogy van a szobámban gyógyszer...
2010. aug. 4. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor drágám, neked sürgősen változtatnod kell az életkörülményieden.

Van ott valaki, aki fenntartja nálad a szorongást és szívja a véredet.

Kezdj el gondolkodni rajta, hogy hogyan tudnál ebből kilépni.

Ha gyógyszert szedsz ellene, akkor csak mélyebbre mész benne.

Lépzeld el, milyen lenne az az élet, emit szívesen élnél, ha jönne egy jó tündér este, lefekvés előtt, és megkérdezné, mit mondanál neki?

Ezt képzeld el, színezd ki minden elalváskor, és meglátod, kívül-belül elkezdenek majd változni a dolgok.

Ébredj fel és éld azt az életet, ami boldoggá tesz! Hiszen erre születtél!

Azért félsz, hogy meg fogsz halni álmodban, mert nem jól használod azt az lehetőséget, amit úgy hiívnak, az élet.

Elfecséreled, hagyod magad terrorizálni, és közben nem vagy boldog.

Pedig ezért jöttél, hát nem emlékszel?

2010. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó és köszönöm is neked.Az tenne boldoggá ha a családom együtt élne.Hiányzik anyám az hogy vele vitatkozzak vele beszéljek meg olyan dolgokat amiket egy lánynak meg kell beszélni-e az anyjával.Ez az egyetlen vágyam hogy anyámmal éljek.De csak addig tudok vele lenni amíg tart a láthatási.1hét,3nap..mikor mennyi
2010. aug. 4. 16:02
 8/10 anonim válasza:
Én is ezzel a problémával küszködök,hogy este félek elaludni,mert félek hogy nem kelek fel!Nagyon rossz!Néha pánikrohamszerű tüneteim is vannak,heves szívdobogás,remegés...Remegéssel már voltam orvosnál kaptam nyugtatót,de nem szedtem sokáig mert nem akarok függő lenni és mostanába sokszor megfordul a fejembe hogy alvás előtt veszek be!Ha valaki tudna vmi jó módszert megköszönném!
2011. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sándor33 válasza:
69%

sziasztok!


hasonló cipőben utaztam. Mondhatni, hogy általában jól éreztem magam, majd egyik percről a másikra nyár után, nagyon sokadik hosszabb átivott este másnapján mikor felkeltem annyira rosszul lettem, h mentőt kellett hívni. A pulzusom ugrált, egyszer 7o következő pillanatban 16o(!), szédültem, éreztem, h kalapál a szívem, még akkor is mikor lassan vert, alig tudtam magamról. Kérdezték, h drogoztam-e, láttam rajtuk, h nem hitték el mert alig voltam magamnál. Mintha kívülről néznéd önmagad, és a világ olyan lenne, mintha kivülről irányítanád a mozdulataidat egy joystickal. Volt mikor 2x kellett kérdezniük, mire megértettem a kérdést. Estére jobban lettem mire hazaengedtek. Nyomott a szívem, kb. olyan tüneteket produkáltam, mintha szívinfarktusom lett volna és természetesen az ekg semmit nem mutatott ki. Doki javaslata, h szesztilalom, pihenés, stb. 1 hónapig semmit nem ittam, majd megint elmentem bulizni. Másnap megint kórház, csak lightosabban törtek rám a tünetek. Pulzusom össze-vissza ugrált, majd ekg megint semmit sem mutatott. Dokik törték magukat mi lehet, majd végül azt ajánlották, h forduljak pszichológushoz mert a testem ép és valószínüleg agyilag butítom magam olyan mértékben, h az már a szerveimre hat ki, vmint megjegyezte, felírt egy lapra ajánlásként magne b6-ot. De semmi olyasmit nem mondott, h fontos h szedjem, vagy hasonló. Mégis kiváltottam, hátha. És itt a konklúzió, h semmi bajom nincsen amióta szedem, boldogabban ébredek és merek aludni!!! Mivel sokat ittam ezért valószínüleg a magnézium tartalék a szervezetemben igencsak kiürült, és ezért lettem ilyen borzalmas mértékben rosszul. Viccen kívül. Ha depisek vagytok, esetleg vérzik a fogínyetek, fáradékonyak vagytok(nem is tudtam, h magneb6-al mennyivel jobban bírom a strapát, mert nem volt viszonyítási alapom) de amióta szedem mintha kicseréltek volna. De abbahaagytam, mivan ha mégsem ettől vagyok jól, és hátha csak bebeszélem magamnak és abbahagytam a szedést, meglátjuk mi lesz így. Amég nem szedtem megint néha vissza-vissza jött egy két érzés a rosszullétből egy-egy átmulatott éjszaka után. Azt a tanácsot tudom adni, h szedjétek és ha igazam van, akkor rajtatok is fog segíteni. Mert nekem rengeteget segített, kb. úgy gondolok rá mint egy csodagyógyszerre,mert borzalmas érzés volt a halálközeli pillanat mikor a rendelőben ültem. pedig nem is csodagyógyszer, hanem csak magnézium. és mégis annyival jobban vagyok és vidámabb és nem vagyok depis, hogy igaziból a dokikra vagyok mérges akik nem figyelemztettek, h lehet, h magnézium hiány. És ha jól tudom, nem minden esetben lehet kimutatni vérvétellel azt, h magnézium hiányod van!!!! Próbáljátok meg, megéri, vény nélkül kapható és nem nyugtató meg hasonló hülyeségek, amiket azért sóznak rátok, hogy a gyógyszeripar aki lefizeti a dokikat, h írják fel nektek támogassátok őket!!!! Próba cseresznye, és remélem, h tudtam segíteni! Majd írjátok meg!

2012. febr. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sándor33 válasza:
annyit még hozzáteszek, h olvassatok utána a magnézium és kalcium hiány tüneteinek és ha passzolnak rátok, akkor lehetséges, h ti is ebben a szituációban vagytok!
2012. febr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!