Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell sokaknak összeesküv...

Miért kell sokaknak összeesküvés elméleteket gyártani a vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tényleg nem jó, ha átesünk a ló túloldalára és folyamatosan csak a vírusról van szó és mindenki retteg.DE szerintem az is nevetséges, hogy sokan teljesen magabiztosan kijelentik, hogy hát ez egy álvírus, sőt még bíztatják is egymást a maszk elhagyására. Kedvencem a nulla tudású, IQ bajnokok, akik ezzel kapcsolatban kommentelnek, valahogy így:” ez a virus csak ezy átverrrésss!!!44négy!!! Fogjatok mar fel en se hordok maszkot ha ramszolnak szetutok mindenkit”

vannak orvosok is, akik terjesztik ezt az igét, persze ők már nem ilyen stílusban.


Bár az emberek 60-70%-a hordani sem tudja normálisan, ami egészségügyi dolgozóként nagyon irritál, de ebbe ne menjünk bele:D Csak nem értem miért kell egyből rávágni, hogy hát ez meg van rendezve, kamu a vírus meg stb... én igazából nem félek a vírustól, ennek ellenére nem kerül semmibe normálisan felhúzni a maszkot és nem teleköpködni a teret.

Illetve a normákat alapból mindigis betartottam, tehát kezet is gyakran mosok. De teljesen steril akkor sem lesz semmi.


2020. aug. 8. 07:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Mert aki értelmileg ilyen alacsony szinten van, az MINDENTÖL összeesküvéselméletet gyárt, vagy ha még ez is meghaladja a kepességeit, akkor másoktól veszi át ezeket az ostobaságokat! És még büszkék is magukra, hogy ök mindent jobban tudnak, mint a hozzáértö emberek!
2020. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Azért születnek az összeesküvés-

elméletek, mert rengeteg követketetlenség és ellentmondás van a pandémiával kapcsolatban.

Ha ez a rengeteg ellentmondás nem lenne, hanem tiszta,világos és megkérdőjelezhetetlen lenne minden, senkinek eszébe nem jutna összeesküvés-elméleteket gyártani.

2020. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Kényelmetlen maszkot hordani, én is 24 órás műszakokban hordom, hát nem felemelő érzés, de még élek legalább... Nem fogják fel sokan, hogy megelőzés miatt kell, ennyi erővel soha ne mosson kezet, ne takaritson, ne fürödjön aki tagadja a virust, minek, hiszen minden csak kitaláció...

A '80-as években ha azt mondták volna, hogy kell maszk, akkor mindenki szó nélkül jó állampolgárhoz illően nem pofázott volna, hanem hordja és kész.

Most meg mindenki okoskodik. Az nem zavar, ha egy okos a saját hülyesége miatt megbetegszik, de ha nem hord maszkot, másokat is megfertőz, na ez már zavaró.

2020. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Ha azt mondanák, hogy nem kell maszk, akkor meg aki most ellenzi, a nagy része arról papolna, hogy összeesküvés van, irtanak minket, hordd a maszkot... Ide 'fejlődött' a világ.
2020. aug. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Ez olyan, mint hogy kötelező a biztonsági öv, van aki nem hordja. Az ő döntése, de egy karambolnál nem olyan hatékonyak az egyéb védelmi eszközök sem, ismertem olyant, aki öv nélkül karambolozott, a légzsák hiába nyílt ki, átrepült felette, kifejelte a szélvédőt, sokáig összetört arccal mászkált... Aki maszk hordás ellenes, az nem csak saját életével egészségével játszik, hanem másokéval is, sajnos a közösségi szellem, a felelősségtudat sokszor felülíródik a túlzott egóval meg a torzult énképpel...
2020. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Figyelj, ennel mar csak az a jobb, mikor a fejfajast, szedulest, alacsony vernyomast, hanyingert stb. rafogjak arra, hogy a plejadiak energiakapukat nyitogatnak, es aki ezt erzi, kivalasztott.
2020. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

én próbálok mind a két oldallal (ellenzők és pártolók) valahol emoátiát gyakorolni.


Véleményem szerint a hit mindenkinek saját maga joga és felelőssége. Szerintem senkinek nincs beleszólása abba, ki miben higgyen. Ennek tükrében van, aki hisz a vírusban, van, aki korlátozottan és persze vannak, akik maxmálisan. Azt viszont lássuk be, hogy azért ez a koronavírus nem elég egzakt dolog; az átlagember számára semmi közvetlen tudásanyagot nem ad és iyenkor kerül előtérbe a hit és a habitus.


Amikor az ehhez kötődő egyéb intézkedések betartásáról vagy szegéséről kell dönteni (egyéni szintről beszélek), akkor itt valójában az a kérdés: hiszek-e annyira a vírus létezésében (illetve mit gondolok róla, mennyire ártalmas), hogy ennek következtében hajlandó vagyok elviselni, hogy rámizzad a maszk, hogy kiadjam azt a párezer Ft-ot a fertőtenítőre és effélék.


Valaki erre a kérdésre így, valaki úgy válaszol. Azt gondolom, ez így kissé filozófiai szempontból akár rendben is lenne, ha mindenki a saját hite szerint dönt ezekről. Más kérdés, hogy kinek milyen habitussal rendelkező környezete van és az a környezet milyen irányba viszik el őt.


Summa summarum: én magam megértem mind a két oldalt; persze csak abban az esetben, ha képesek hitüket, viselkedésüket megfelelő stílusban kommunikálni!

2020. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Engem az bosszant ebben az egészben, hogy úgy állítják be, mintha a maszk viselése lenne az egyetlen védekezési módszer. Mintha csak arra kellene koncentrálni, hogy nehogy valahogy elkapjuk. Ha pedig valaki mégis elkapta, akkor már csak a szerencsén múlna, hogy valaki túléli-e vagy sem.

Arról szinte soha nem beszélnek, hogy mi mást kellene még csinálni. A koronavírus is egy vírus. Az immunrendszer tud védekezni ellene. Azt is kellene "reklámozzák", hogy hogyan erősítsük az immunrendszerünket. Ez a járvány egy remek lehetőség lenne erre. De valamiért ezt nem hangsúlyozzák.

Mi, a családban rengeteg időt/pénzt/energiát fektetünk az egészséges táplálkozásra, életmódra. Van 3 kicsi gyerekünk, akik már vagy 5 éve nem voltak betegek, nem hiányoztak az óvodából, iskolából betegség miatt. A vírusokkal könnyedén megbirkóznak. Nagy valószínűséggel a koronavírussal is megbirkóznának, legalábbis sokkal könnyebben, mint azok, akik a hagyományos vírusoktól is hetente/havonta ágynak esnek. Inkább azt kellene szorgalmazni, hogy az ilyenek védekezzenek jobban. Felhívni a figyelmet arra, hogy változtassanak az életmódjukon. Ne tömjék magukban a csipszet, meg a kólát egész nap. Már pár hónap alatt szép változásokat lehetne elérni, de persze ez egy hosszú folyamat.

Ennek így az lesz a vége, hogy egyik nap bejelentik, hogy vége a járványnak, mindenki leveszi a maszkot és minden marad a régiben a következő járványig.

2020. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Az a nagy büdös helyzet, hogy egy maroknyi hatalmi elit esküdött össze az emberiség ellen, mi csak ezt sejtettük meg,

és sajnos a sejtéseink egyre-másra beigazolódnak...


Hatalmas pánikot keltettek, lezárták az egész világot egy vírusra hivatkozva, bezárták az embereket az otthonaikba, milliókat taszítottak megélhetési válságba,

ami egyre csak fokozta a rettegést és a kilátástalanságot.

Brutális mértékben rombolja az ember egész lényét az állandó félelem, kilátástalanság és tehetetlenség...

és ezt szándékosan csinálják !!


A rettegéssel megbénítanak, hogy az oltással rabszolgává tehessenek...


Nekik óriási a vagyonuk, hatalmuk és befolyásuk, de

MI sokkal többen vagyunk, és ha összefogunk, és egy emberként lépünk fel, akkor nyert ügyünk van.


Azok maradnak életben,

akik megnyugszanak,

és fokozottan figyelnek az egészségükre...

2020. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha tényszerűen, józan ésszel vizsgáljuk meg a helyzetet, rögtön kibújik a szög a zsákból:


Ha azzal kezdjük,

hogy mindenkinek van immunrendszere,

aminek direkt az a feladata, hogy megvédje a szervezetet a vírusoktól;

tökéletesen el is tudja látni az immunrendszer a feladatát, ha mindent megkap, amire szüksége van... és sok mindenre szüksége van...,


akkor súlyos vírusfertőzés-veszély esetén mi sem lenne legegyszerűbb, mint erre a legtermészetesebb módszerre összpontosítani...



De nem.


Másfajta módszereket tart kizárólagos lehetőségnek a járványügyi központ,

a maszkot, a távolságtartást és a maradjotthont...,

amely módszerek mindegyike szembe megy az egészséggel :


a maszk természetellenes,

az ember egyértelműen úgy tud hosszútávon egészségesen működni, ha szabadon vannak a légzőszervei


a távolságtartás és a maradjotthon

testi-lelki-szellemi szinten is leépíti az embert,

hiszen

az immunrendszernek az is fontos a megerősödéshez, hogy minél többször találkozzon más emberek baktériumflórájával és vírusállományával, hogy ki tudja ellenük alakítani a védelmet,


illetve, lelkileg és szellemileg is szükségünk van mások társaságára...,

az együttlét, a játék, a nevetés, az érintés, az eszmecsere...,

mind-mind elengedhetetlen (lenne) az egèszséghez,

de nem szabad művelni semmi ilyesmit szabadon...



És ezek után ne forduljon meg az ember fejében az összeesküvés ??

2020. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!