Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell sokaknak összeesküv...

Miért kell sokaknak összeesküvés elméleteket gyártani a vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tényleg nem jó, ha átesünk a ló túloldalára és folyamatosan csak a vírusról van szó és mindenki retteg.DE szerintem az is nevetséges, hogy sokan teljesen magabiztosan kijelentik, hogy hát ez egy álvírus, sőt még bíztatják is egymást a maszk elhagyására. Kedvencem a nulla tudású, IQ bajnokok, akik ezzel kapcsolatban kommentelnek, valahogy így:” ez a virus csak ezy átverrrésss!!!44négy!!! Fogjatok mar fel en se hordok maszkot ha ramszolnak szetutok mindenkit”

vannak orvosok is, akik terjesztik ezt az igét, persze ők már nem ilyen stílusban.


Bár az emberek 60-70%-a hordani sem tudja normálisan, ami egészségügyi dolgozóként nagyon irritál, de ebbe ne menjünk bele:D Csak nem értem miért kell egyből rávágni, hogy hát ez meg van rendezve, kamu a vírus meg stb... én igazából nem félek a vírustól, ennek ellenére nem kerül semmibe normálisan felhúzni a maszkot és nem teleköpködni a teret.

Illetve a normákat alapból mindigis betartottam, tehát kezet is gyakran mosok. De teljesen steril akkor sem lesz semmi.


2020. aug. 8. 07:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

Elhitették az emberekkel, hogy olyan rettenet életveszély szabadult el közöttünk, amire még példa nem volt a világtörténelemben, és hatalmas veszély leselkedik mindenkire...,


pedig ez csak egy vírus, ami ellen ott az immunrendszerünk,


akkor mire föl a többi cécó ??

2020. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Miért használják a félelemkeltés és a bizonytalanságban tartás módszerét,


amikor meg is tudnának nyugtatni minket azzal, hogy a legjobb vírus elleni védekezés itt van bennünk, mindenkinek segítünk, hogyan tudja felvértezni magát...,


máris más lenne az ember szájíze... :)

2020. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Csak egy vírus?????


[link]


Akkor az Ebola is 'csak egy vírus', minek izgulni ha elkapnád, csak 90 százalékos a halálozási aránya...


Koronavírusban világszerte több mint 19 millióan betegedtek meg, több mint 700.000 az elhunytak száma, ennyi 'immungyenge' embert.... Á biztos nem veszélyes...


[link]


Azért nem hülyeség ha egy nagyon terjedő vírus ellen van néhány óvintézkedés, ezek közül egy a boltokban, közösségi közlekedésben stb a maszk használata, meg a sűrűbb kézmosás, fertőtlenítés.


Nem tudom mit kell hőbörögni, vigyázni kell egymásra is magunkra is, szeretteinkre is. Ennyi erővel minek légzsák az autókba nem kell karambolozni.... Pfff...

2020. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

7-es vagyok!


Kommentemet kiegészíteném:


nem is elsősorban az a lényeg, ki miképp vélekedk a vírusról. Alapvetően minden ember saját maga sorsáért felel. Márpedig - mnt írtam is - a koronánál a hit előtérbe lép.


A legfontosabb az, hogy ne akarja senki a másikra erőszakolni az ő hitét; legyen az bármelyik oldal (kétkedők, elfogadók). Fontos, hogy ha megkérdeznek minket, legyen lehetőség elmondani a saját álláspontunkat annak a félelme nélkül, hogy stigmatizálná bárki azt, aki nincs vele egy véleményen. Fontos az, hogy tszteletben tartsuk a másik hitét és hozzáállását, még akkor is, ha az nem tetszik.


Azt gondolom, az egész válságkezelésben ez a legfontosabb: EMBERnek maradni e korszakban is. Ez szubjektív vélemény, de az én véleményem szerint az emberiesség még az egészséget is képes felülírni (legalábbis ezzel én így vagyok, de elfogadom, ha valaki másképp gondolja).

2020. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Az eredeti kérdés: miért kell összeesküvés elméleteket gyártani a vírussal kapcsolatban?


Talán azért, mert sok tényleges 'összeesküvés' volt már ami kiderült, és elképesztő hazugságokkal etették már meg az embereket, ami mögött politika, önös érdek, pénz, hatalomvágy, stb. állt, és sokan már hajlamosak alapból megkérdőjelezni, amit az állam mond...


Szerintem is mesterségesen készített-terjesztett vírusról van szó, na de ha egyszer fertőz, veszélyes, tökmindegy hogy magától jött vagy készítették, a veszély valós, tenni kell ellene.


A legkönnyebb ellenségképet keresni, persze hogy kényelmetlen a maszk, de sok embernek amúgy is kellett hordania... Mit mondjon aki ipari méretekben festéssel, veszélyes anyagokkal, netán egészségügyben dolgozik, emiatt kell hordania amúgy is? Ez a szabály, ennyi.


Az, hogy ki hisz a vírusban vagy ki nem, mindenkinek saját dolga, de ha hoz az állam egy intézkedést, pl kötelező a maszk a buszokon, boltokban, stb. azt nem kell megkérdőjelezni. Pl. valakinek magas a vérnyomása, az orvosa ír fel rá gyógyszert, ő megkérdőjelezi a gyógyszer hatásosságát (pl csak a gyógyszeripar propagandája a vérnyomás határértékek szándékos rossz besorolása, jó lesz az a vérnyomás nekem ami van), saját szíve joga, hogy ne váltsa ki és ne szedje azt a gyógyszert.


Ez olyan, mint a vasútállomás. Nem kötelező egyetérteni azzal, hogy hová építették, hol áll meg a vonat, de úgyis kénytelen lesz ott felszállni a delikvens ha utazni akar rajta, akár tetszik neki akár nem. Könyörgöm, miért kell egy maszkhordásból ekkora hűhót csapni?! Ha nem tetszik valakinek hogy kell a boltban hordani, akkor ne menjen boltba. Ott ez a szabály. Ennyi.


Cégnél kötelező hordani. A cég területe, a cég szabályai, ha valaki nem hordja, mehet haza. Egyszerű a dolog, nem hit kérdése, a szabály az szabály. Magában meg mindenki azt gondol ami akar, én se értek egyet sok szabállyal de betartom...

2020. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 16-os!


Megértem az álláspontod, de azért azt is értsük meg, ha valaki nem hajlandó erre. Ha valaki úgy véli, szabály ide vagy oda, a maszk nem segíti semmiben, sőt, inkább gátolja a szabadon légzésben, vagy nem hisz abban, hogy bármitől is véd, akkor hajlamosabb dezertálni.

Én inkább abban látom a problémát, hogy kötelezővé tették és választási lehetőség sincsen arra, hogy mindenki a habitusának megfelelően viselkedjen. Van, aki hord kesztyűt, maszkot, plexit, nem érint meg semmit - mert ő így érzi jónak. Szíve jogam a saját döntése. Mások pedig, akik szkeptikusabbak, nem tesznek semmi óvintézkedést. Az ő álláspontjukat is meg kell érteni. S ha valaki hordja a felszereléseket, akkor nem fogja megfertőzni esetleges prüszköléssel, hisz neki van védőrétege.


Én a jogszabályt diszpozitív jellegűnek hoztam volna meg: a tünetmentes eseteknél erősen ajánlott a maszk viselése (azaz nem kötelező), míg a tünetet mutató esetekben kógens lehetett volna az előírás

2020. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
34%

15-ös vagyok, gondolom a 16 csak elirás volt :)

Amit irtál azzal az a gond, hogy ezek az egyszer használatos maszkok, amik olcsón elérhetők és ugye pár óra használat után el kell dobni, nem a viselőjét védik a vírustól, hanem az általa kilélegzett/kitüsszentett/kiköhögött levegőt nem engedi szétterjedni messzebb, kifelé szűr/tompit. A drágább maszkok védik a viselőjét, amik teljesítenek bizonyos előirásokat, azok szűrik a belélegzett levegőt.

Persze az olcsóbb vagy netán házi maszkok is védenek valamelyest, ezeket hordom én is felváltva.

Számomra az jött le a kommunikácós csatornákon, hogy azért kell hordani, hogy a kilélegzéssel messze terjedést akadályozza, mivel úgy is hordozhatja-terjesztheti valaki a virust, hogy ő maga esetleg meg se érzi hogy vírusos. Kérték is, hogy ne vásárolják fel a minőségibb, magasabb besorolású maszkokat az emberek, mert ahol tényleg olyan kell, oda nem maradna... Valamint -ha jól tudom- azokban nehezebb lélegezni, namármost aki nem eü dolgozó, nem szokta meg, és a vírus miatt munka közben kell hordania (pl boltos, ügyfélszolgálatos, gyári munkások, stb stb stb), az még ezekben a sima 250 Ft-os maszkokban is alig kap levegőt napi 8-24 órán keresztül.... Én is, de valahogy meg kellett szokni.

A fentiek miatt kell kötelezővé tenni, mivel főleg a viselőjétől védi a többi embert, nem is annyira a viselőjét védi.

Aki még volt katona, tudja milyen gázálarcot viselni, na ott se kérdezték akarod-e hanem fel kellett venni, lehetett benne fuldokolni. Aki úgy dolgozik, hogy nem kell hordania, az szerintem arra a fél órára rakja már fel, amig hetente 2x bevásárol.... A közösség védelmében. Ez érthető, ha belegondolsz. Mondom mindezt úgy, hogy én is utálok maszkban lenni.

2020. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%

16-os: azt nem fogod fel - ahogy nagyon sokan mások sem -, hogy a maszk NEM TÉGED véd, hanem TÖLED a többieket!

Ugyanis azt senki nem tudhatja biztosan, hogy NEM KAPTA EL a vírust senkitöl - lehet, hogy nem tud róla, lehet, hogy neki nem okoz tüneteket, vagy MÉG nem tört ki rajta - de ettöl még FERTÖZI a többieket a lappangási idö (két hét) alatt.

EZÉRT kell a maszk, hogy a terjedést meg tudjak fékezni, nem pedig azért, hogy te esetle nem kapd el. AZ ugyanis tényleg magánügyed lenne, hogy megteszel-e mindent azért, hogy TE egészséges maradj, de ahhoz NINCS SENKINEK JOGA másokat veszélyeztetni!

2020. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Vannak primitiv emberek... A kvivien... felhasználónak, aki privát üzenetben k...vaanyádozik üzenem, hogy letiltottam, hiába irogat primitiv hangnemben maszk viselés ügyben....
2020. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem terjed focimeccsen a vírus, mert nem isznak alkoholt?

Ezt is a szakértőid mondják.

Jaj, meg Cecilke: hipós vízbe mosd meg a tojást.

Ennyi.

2020. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!