Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem légszomj, nem fulladás,...

Nem légszomj, nem fulladás, de néha nem kapok rendesen levegőt. Mi lehet az oka, hogyan tudnám orvosolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves nő vagyok, semmilyen ismert tüdő, vagy légúti betegségem nincsen, nem dohányzom, bár passzív dohányzás az masszívan megvolt egészen 2 évvel ezelőttig.

A problémám az, hogy elő-előfordul, hogy úgy érzem, nem tudok elég mély levegőt venni, mintha valami fizikai akadálya lenne, majd néhány levegővétel után sikerül a dolog, ilyenkor érezhetően nagyobbra nő a mellkasom, mintha tényleg nagyobb térfogatú levegő kerülne be. Elég zavaró a dolog, és szeretnék rajta valahogy változtatni. Akiknek ezt eddig előadtam, úgy nézett rám, mint valami ufóra, pedig ez tényleg valós probléma. Valaki tud erre valami okosat mondani, vagy ez teljesen normális dolog lenne, és csak én lihegem túl?


2020. aug. 8. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog az lenne, ha a háziorvosodnak mesélnéd el (azt is hogy milyen gyakoriságot jelent ez a "elő-előfordul"). Amúgy nagyon ritkán velem is előfordult, hogy hirtelen légszomjat éreztem és egy nagyobb légvétel esett jól és gondolkodtam azon, hogy ez ilyen légzésvezérlési zavar-e vagy mi a csoda. (De amióta kevesebbet úszom, elmúlt.)
2020. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem is van ilyenem (gomboc) érzés.


Én sem tudom hogy miez. Lehet hogy pánikbetegség? Mivel nekem volt 3 éve.....


Vagy pajzsmirigy probléma? Van más tüneted is?

2020. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy probléma csinálhat ilyet? Pajzsmirigy alulműködésem van, de gyógyszer mellett rendben vagyok, illetve ultrahangon nem látszott elváltozás.
2020. aug. 8. 15:05
 4/4 anonim válasza:
Igen okozhat. De nekem is van ilyen gomboc érzés.
2020. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!