Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a vöröskeresztn...

Mennyire nehéz a vöröskeresztnél a kötelező elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

12-én lesz a tanfolyam, 18-án pedig a vizsga. Őszintén bevallom hogy eléggé félek (ettől féltem a legjobban). Talán az újraélesztés, stabil oldalra fektetés az még talán megy, viszont a tételes dologtól félek legjobban.


Amugy már minden megvan, már csak az elsősegély hiányzik. Ennélkül a jogsit nem tudom megigényelni.



#jogosítvány #vizsga #elsősegély #vöröskereszt #Okmányiroda, tétel, #Újraélesztés, stabiloldal fektetés,
2020. aug. 8. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nemrég voltam elsősegély vizsgán. Nagyon könnyű volt, de előtte én is tartottam tőle. Újraélesztést kellett bemutatni, illetve 2 kérdés/tétel volt. De amúgy ketten voltunk bent egyszerre, és aki velem volt bent, az nagyon rosszul tudta, még mondta is a vizsgabiztos, hogy ez így nem jó, de jól van. Megadták neki. :D


A tételek se nehezek, igazából a szituációs tételeknél is a legtöbb ugyanaz, max annyi a különbség, hogy pl. egy mellkasi fájdalmakkal rendelkezőt kb. 60°-os szögbe kell ültetni, míg a gerincsérültet nem szabad mozgatni ha nem muszáj... megtanulod milyen sérülttel mit kell kezdeni, és így a tételek nagyrészét már tudni is fogod. :)

2020. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. aug. 10. 23:36
 13/15 anonim ***** válasza:
Ma voltam én elsőre átmentem. Neked is sikerülni fog, ne aggodj.
2020. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Kötelező gyakorlati elem csak a stabil oldalfektetés valamint az újraélesztés lehet? Kötéseket nem kérhetnek tőlünk, max szóban elmagyarázva? Tanfolyam nélkül mit gondoltok, mennyire teljesíthető?
2020. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem újraélesztés volt, stabil oldalfektetés viszont nem volt.


2 tétel volt, nagyon könnyű volt. Nem is értem, hogyan tudnak ezen megbukni.....

2020. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!