Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elsősegély vizsga, nektek ment?

Elsősegély vizsga, nektek ment?

Figyelt kérdés
Nemsokára, elsősegély vizsgám lesz és az érdekelne, hogy nektek milyen kérdések feladatok és milyen dolgok voltak? Vagy mit kértek tőletek a vizsgán?

2019. júl. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Én adtam egy plusz 10ezrest az oktatónak, aztán következő órára hozta az igazolást hogy elvégeztem a vizsgát.


Olyanról soha nem hallottam még, hogy valakit megbuktatnának ezen a vizsgán. Sajnos nem is tanul meg az ember semmit emiatt rajta. Jóformán nincs értelme. Kb. ugyanakkora eséllyel élesztesz valakit újra sikeres vizsgával mint aki nem végezte el a vizsgát. Nagy gyakorlat kell hogy megfelelő erővel tudd végezni a nyomást.

2019. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy babán vagy vizsgázó társadon kell bemutatni a hajmeresztő egészségügyi ismereteid. Kb ez a lényege.
2019. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A mellettem vizsgázónak csak annyit kellett volna kinyögnie, hogy nyomókötés. A vizsgáztató segített neki, hogy a megoldás valamilyen kötés, de a kedves vizsgázón ez nem segített. Ekkor a vizsgáztató két kézzel nyomni kezdte az asztalt jelezve a vizsgázónak, hogy a megoldás nyomókötés. A vizsgázó ekkor hevesen tippelgetni kezdett ("tolókötés? taszítókötés?",de helyes válasz nem jött ki száján. Végül sikeresen átmenet holott ennyiből állt a vizsga.
2019. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én épp ma voltam. Az oktató mindent szépen elmagyarázott, közben a babán próbáltuk a szívmasszázst, majd a Heimlich fogást. A végén pedig kaptunk egy tesztet, amit kitöltöttünk, de mindenki segített egymásnak. Ha elrontottál valamit, akkor nyugodtan átjavíthattad. Kb. esélytelen volt, hogy megbukj. Mondhatni, elég komolytalan volt az egész.
2019. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez is vizsga, így ezen is meg lehet bukni. Nálunk úgy volt, hogy négyen mentünk be egyszerre és minden négyes csoportból egy embernek meg kellett bukni, így nekem is. Engem azért buktatott meg, mert határozatlanul mondtam. Persze attól függ hogy ki a vizsgabiztos. Másodszorra öten mentünk be és mind az öten átmentünk :) 2 tételt kell húzni elméletből és gyakorlatban be kell mutatni az újraélesztést és a stabil oldalfekvést.
2019. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!