Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szívem BPM-je nyugalmi...

A szívem BPM-je nyugalmi helyzetben 94. (93-97 között mozog) Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Mostanában érzek a szívemnél szúrást, ami átmegy felkarba. Még nem volt időm kardiológushoz menni, ezt csak otthon csináltam, majd a vérnyomásomat is megmérem. Az meg alacsony általában. A BPM-em jó, vagy rossz?

2020. aug. 12. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bpm? Az mi? Ha a pulzusra gondolsz, 60-100 között normál tartományban van. 120 fölött nyugalmi állapotban magas.
2020. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kis olvasnivaló: [link]
2020. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

BPM- beats per minute. Tehát, hogy 1 percen belül mennyit ver a szív.


Azóta még 2x megmértem. Az átlag az elsőnél 94, aztán 99 a 3-nál meg 101.


A max. értékem 105, de az nem átlag.


A linket köszi, megnézem, megy a zöld

2020. aug. 12. 23:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj, lejjebb fog menni. " beats per minute" a szívnél nem használatos tudtommal, csak zenével kapcsolatban hallottam.


Na rá is kerestem, hátha tévedek. "A BPM a metronómon az egy perc alatt elhangzó ütések száma egy adott műben. A zenei tempók mérésére szolgáló mértékegység."

2020. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De használható a BPM, angol szakirodalomban, anamnézisben rendszeresen használt kifejezés. 60-100/perc között van a normal szívfrekvencia. Stresszre, félelemre, mozgásra, bármire, feljebb mehet, ami normális.
2020. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát jól megijesztett a link, most lehet még gyorsabb, már nem mérem meg. :D Gondolkodtam a kardio központ kivizsgálásán, de nem írnak sehol árat egy szűrőcsomagra? Írhatok én emailt, csak jobban örültem volna, ha kiírják. :D
2020. aug. 13. 00:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen önrontó kör. Kettővel magasabb a pulzusod mint kéne, megijedsz, elkezdesz olvasgatni, persze benne van a sorba az összes halálos betegség, amibe amióta elolvastad a cikket, már kétszer bele lehetett volns halni, ettől megijedsz, még feljebb megy, ami még jobban megijeszt. Érted, ugye? :)


Ne méregesd, mert akkor meg attól ijedsz meg. Gondolj bele, ha 101et mérsz, akkor bemesz a sürgősségire? Nem, akkor meg kár is mérni. Nem vagy pánikbeteg?

2020. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem vizsgáltak rá. Inkább a betegségektől félek, én magamat hipochondernek hívom, nem pánikbetegnek.


A 100 már nagyon határeset amúgy. 60-100-ig normális, de a legideálisabb a 72. nekem meg 90+ és száz. Nekem ez nem tetszik, főleg, hogy néha fájdalmat is érzek arratájt. Mindegy, egyszer meglátogatok egy kardiológust, akkor meg tudnék nyugodni, ha meg van valami, akkor kezelve lenne. Pajzmirigyre is megyek majd.

2020. aug. 13. 00:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj el, ha úgy gondolod, de ezek alapján semmi bajod, nekem gyerekkorom óta 100 az átlag pulzusom,mégsincs semmi bajom.
2020. aug. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Menj el mindenképp, akkor majd megnyugszol.
2020. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!