Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszafelé forgó műszakokat...

Visszafelé forgó műszakokat hogyan lehet átaludni a váltáskor?

Figyelt kérdés
Hetente van váltás a műszakokban, délelőttből megyek éjszakába, éjszakából délutánba. Szombat és vasárnap 99%-ban szabad. Hogyan aludjam át magam a következő hétre hogy ne legyek mosott szar?

2020. aug. 19. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz ügy, és pont ezért nem így szokták a forgást kialakítani. Délelőttből délutánba, délutánból pedig éjszakába kéne menni. Nem lehet ezen változtatni?
2020. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Delelottos penteken megprobalsz minel tovabb fent maradni, valamikor keso ejszaka mesz el aludni, igy szombaton talan nem kelsz fel 11-12 elott. Ejszakas het penteken meg lefekszel ahogy hazaersz, es megprobalsz akkor kelni, amikor a kovetkezo heten kelnel. Utana nem tudom, melyik hetbol mesz delelottre, de a logika ugyanez lenne. Szombaton mindenkepp ugy kelj fel, ahogy kovetkezo heten kelnel, eszerint menj aludni is, igy maximum szombaton leszel faradt, de gondolom aznap nagyreszt ugyis pihennel. Mondjuk nem muszaj a szombattal eljatszanod ezt, alakithatod a szombati lefekvesed es a vasarnapi kelesed is eszerint, amelyik szimpatkus.

Mondjuk en nem harom muszakoztam soha es nem is tennem, de tippre ez talan bevalhat.

2020. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom minek erőltetik még mindig eszetlenül a 3x8 órát? Napnál világosabb, hogy az 1 hét éjszaka tönkrevágja az embert. Ezt kizárólag 12-24-12-48-ban szabadna csinálni.
2020. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 Szerintem a 12 oras muszak sokkal rosszabb, plane egy gyari monoton melonal pocsek lehet, de egy nem monoton, hajtos munkakorben is. Akkor mar inkabb a harom muszak. Az ilyen nagyon sok oras muszakok egyedul a biztonsagi oroknek jok, akik a felet amugy is alvassal, ucsorgessel, sorozatozassal toltik...
2020. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam 12 órásban és még a sima hé-pé 8 órásnál is jobb volt. Úgyhogy a váltott 8 órásnál egészen biztosan.
2020. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En is dolgoztam 12 oraban, az volt a legrosszabb. Ezert irtam, hogy ahelyett akkor mar inkabb kiprobalnam a 3 muszakot, mert megegyszer biztos nem fogok 12 orat munkahelyen tolteni egy nap :D (Tuloraval elmegy, de csak ugy nem.)
2020. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanannyit dolgozol havonta, de lagalább kevesebb alkalommal. Az a nap meg már úgyis el van cseszve.
2020. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 Nekem nincsenek elcseszve a 8 oras napjaim, hacsak valamiert nem volt nagyon leterhelo, siman tudok utana programot is csinalni, vagy ha elinteznivalom van, azzal foglalkozni, es ha mar amugy is uton vagyok, akkor konnyebb barmelyik. A delutanos heten esetleg, mert munka elott reggel sok mindent nem szoktam csinalni, de ha valami fontos elinteznivalo van, az belefer olyankor is. De a delelottos heten vegzek delutan 3-ra legkesobb, akkor meg siman belefer program a baratokkal, vasarlas, akarmi. Ellenben ha szabad vagyok egesz nap mondjuk szerdan, akkor sokkal kevesebb az esely ra, hogy csinaljak barmit, mert otthonrol nehezebben indulok el, inkabb lustizok otthon egesz nap es kesz. Nehezebb is osszeegyeztetni masokkal a programot, mivel mindenki fixen 8 orat dolgozik, lehet mondjuk kedden raernenek delutan, amikor en egesz nap bent vagyok, de szerdan amikor en szabad vagyok egesz nap, mas dolguk van, stb. Meg ugye az ilyen munkarendekben sokszor benne van a hetvege is, ami megint csak rossz. A jelenlegi munkahelyemen is van hetvege, tulora helyett fix lett a szombat, hetkoznapi szabadnapot kapsz helyette, de csak delelottos heten, tehat a szombat delutan igy is fixen szabad, nem egesz nap vagy bent, szoval annyira nem gaz.

Ilyen szempontbol az ejszakas muszak is jo, mert ott is megmarad a nappalod egy resze, amikor tudsz akarmit csinalni.

De nem vagyunk egyformak, en elhiszem, hogy valaki egy 8 oras munkanap utan mar semmi masra nem kepes vagy nincs hozza kedve. Szerencsere lehet valogatni, van annyi lehetoseg, kinek mihez van inkabb kedve. (Legalabbis nalunk van boven, ahol van maximum 3 munkahely a kornyeken, ott lehet nincs :( )

2020. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!