Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatos szédüléssel küzdök...

Folyamatos szédüléssel küzdök hónapok óta, mitől lehet? Nem forgó, hanem inkább olyan bizonytalanságérzet, mintha billegne a lábam alatt a talaj. Többi lenn!

Figyelt kérdés
Voltam már ezerféle kivizsgáláson: kardiológia, neurológia (ott MR), endokrinológia (cukor, inzulin, pajzsmirigy), gasztroenterológia (ott kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, régebben voltak emésztési gondjaim is, azok a diétától elmúltak, de a szédülésem "visszamaradt", ha egyáltalán az érte a felelős, ezt sem tudom). Bárkinek esetleg bármi ötlete, hogy merre lenne érdemes tovább menni? Én még gondoltam valamilyen fertőzésre esetleg, de más ötletem tényleg nincs :( Ha bárkinek, bármi javaslata lenne azt nagyon megköszönném!!! Egyébként 27 éves nő vagyok.

2020. júl. 6. 20:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Tipukus szorongas. Akar panik merteku is lehet. Tiz evem igy telt, akkor kaptam Xanaxot, es csoda tortent. Diszfunkcionalissa valt eletem husz eve gyogyszerrel mukodik. Ha ram is jonne, akar egyedul, kulfoldon, mar tudom, hogy el tudom mulasztani.

Akik lepontoznak, igen, tobb havi fizetesem ment el sztarolt kineziologusra, pszichologusokra, de semmit nem ert.

2020. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De az a helyzet, hogy sosem voltam szorongós típus. és tudom egy tipikus eseményhez kötni, amikor rosszul lettem (émelygés, hasmenés, evésre fokozódó szédülés) és akkor ki is derült, hogy amúgy az emésztésem ugye nem volt rendben, de az emésztésem hiába jött rendbe a szédülés maradt... egyszerűen nem értem. De a gyógyszert amúgy azóta elhagytad?
2020. júl. 6. 20:45
 3/31 anonim ***** válasza:

Mióta diétázol? Ha az volt a ludas, akkor több hónap is eltelhet mire rendeződnek a dolgok. Már, ha emiatt van a szédülésed persze.

Csak mozgás közben érzed a szédülést? Szemedet vizsgálták?

A szédülés mellett vannak még más tüneteid?

2020. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Lassan harom honapja dietazom. Aprilisban kaptam a diagnozist. Es nem csak mozgas kozben erzem, hanem gyakorlatilag mindig. Szemeszeten még nem voltam. Ful-orr-gegeszetre megyek majd most kedden, mert ott meg nem voltam, de nem fuzok hozza tul nagy remenyeket, mert en mindenhonnan azt hallottam, hogy a fulbol eredeto szedules altalaban forgo jellegu es hirtelen, rohamokban jelentkezik, es ez az enyemre nem igazan jellemzo. Es most mar az emesztesem egeszen rendbejott. Nem mondom, sajnos neha meg a puffadas megvan.... :/ most pont par napja megint egy icipicit rosszabbnak erzem az emesztesem, pedig ugyanazokat eszem, mint eddig es nagyon figyelek is amugy, hogy rendesen betartsam a dietat. De nem vettem eszre osszefuggest az emesztes es ekozott. Marmint van olyan, hogy teljesen jol vagyok emesztes ugyileg es a szedelges annak ellenere is van. Mondjuk, amikor rosszabb a pocakom, a szedelgest is nehezebben viselem, de alapvetoen szerintem nincs kapcsolat sajnos. Pedig akkor legalabb tudnam valamihez kotni.
2020. júl. 11. 08:02
 5/31 anonim ***** válasza:

Migrénre nem gondoltál? Vagy van még az a Mal de debarquement szindróma. Azt alig ismerik az orvosok...

Bár nem tudom, hogy milyen a szédülésed. Bizonytalanság érzés vagy hullámzó - imbolygó szerű.

Esetleg nem szedsz valamilyen gyógyszert állandó jelleggel? Az is lehet még, hogy az okozza.

2020. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A fejem nem szokott fajni, bar olyanrol hallottam mar, hogy fejfajas nelkul is van migren. Es errol a mal de debarquement szindromarol is olvastam mar, de ha az is van, akkor azzal meg nem tudnak mit kezdeni. Es a szedulesem inkabb hullamzo. Es szedek gyogyszert allando jelleggel, de nagyon regota, es soha nem okozott panaszt idaig. Tehat tiz eve szedem es a szedulesem viszont kb csak nyolc honapja van.
2020. júl. 11. 12:13
 7/31 anonim ***** válasza:

Azért én megnézném , hogy az a gyógyszer okozhat-e szédülést. Lehet csak most jött elő... ki tudja.

És igen a migrén nem egyenlő a fejfájással. Egy sokkal összetettebb dolog és nagyon sok tünetet okozhat, fejfájás nélkül is.

Szóval én ennek is utánajárnék.

2020. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A gyogyszert egyelore meg nem tudom elhagyni, de remelhetoleg majd a kozeljovoben mar megtehetem, mert megoldodik a problema, amire szedem. Amugy neurologusnal voltam ugye. Es nekem azt mondta, hogy szerinte ez nem idegi eredetu.... :/ hanem mas oka van.
2020. júl. 11. 13:18
 9/31 anonim ***** válasza:

en kulfoldon elek (Anglia) es itt az ilyen szedulesre ami allando es honapokig tart es olyan aminek te irod, MAV-nak, az-az : Migraine Associated Vertigo-nak diagnostizaljak es az alapjan kezelik. apukam ful orr gegesz es ha hozza ilyen tunettel mennek emberek, es minden mas rendben van akkor o egybol tovabb kuldi a betegeket neurohoz, azzal, hogy ez MAV.

valoszinu serotonin (stb) szint borul fel az agyban vagy az erek huzodnak ossze, aztan tagulnak ki es ez a MAV eseteben a cerebellumot (kis agyat) erinti, ami az egyensulyert IS felelos. es ezert van ez a folyamatos szedules. a MAV “hires” arrol, hogy nem tarsul hozza fejfajas.

a migren nevet is valoszinu csak azert kapta, mert olyan gyogyszerekkel kezelik, amit migrenre szoktak felirni. es itt nem az abortive gyogyszerekre gondolok, amik rohamot oldanak, hanem azokra, amiket a migraine prophylaxisban hasznalnak: beta blockolo, anticonvulsant (epilepsy gyogyszerek), antidepressansok azokbol is inkabb a triciklikusok, mint az SSRI/SSNRI-k. ezeket minden nap kell szedni es legtobbszor csak honapok utan hatnak, ha sikerult eltalalni a megfelelo gyogyszert. sajnos nem mindenkinek segit ugyanaz a gyogyszer.

a mal dedebarquement syndromeat is ugyanezekkel a gyogyszerekkel kezelik, bar ott kevesbe sikeres az eredmeny, mint a migraine eseteben.

en keresnek egy neurot, bar Magyarorszagon az orvosok nem hiszik el, hogy a MAV okozhat ilyen folyamatos es hosszantarto tuneteket es inkabb tovabb kuldenek psychologushoz. es amikor az SSRI antidepressansokra elmulik a szedules meg mindne mas tunet, akkor lehet mondani, hogy latja stressztol volt! mert nem tudjak, hogy az antidepressansokat eloszeretettel hasznaljak barmilyen migraine megelozesre, mert valamiert hatasos. es nem kell hozza depressiosnak lenni, hogy mukodjon.

remelem tudtam segiteni valamennyit, en ilyen iranyban mennek tovabb, ha minden kivizsgalas megvolt.

(orvosnak keszulok egyebkent)

2020. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen, erről már én is hallottam, hogy antidepresszánssal kezelik az ilyesmit. De én meg azoktól nagyon félek... :/ Mármint a gyógyszerektől, mellékhatástól ilyesmik. Meg érdekes, mert nekem úgy indult ez az egész, hogy egyszer novemberben nagyon rosszul lettem, ilyen hányinger, torokszorítás, remegés lépett fel, ami evésre kifejezetten fokozódott(!) és ezért nagyon sokáig nem is mertem enni, mert féltem, hogy még rosszabb lesz... de érdekes, mert nem csak evéskor éreztem/érzem, hanem kb mindig. Csak akkor olyan, mintha rosszabb lenne... Tehát valamilyen szinten kicsit olyan, mintha kötődne étkezéshez, de érdekes módon azokon kívül is van. Tehát nagyon furcsa. Illetve néha mozgásra fokozódik, meg ha lefekszem és becsukom a szemem, akkor van, hogy egy ideig még fokozódik aztán szépen elmúlik. Illetve ha kimerültebb vagyok, akkor is erőteljesebb szokott lenni. :/ Nem tudom, akkor megpróbálkozom majd a neurológián még egyszer max. Mert azt írtam, hogy ott már voltam és a neurológus azt mondta, hogy szerinte ez nem idegi eredetű, hanem valami más okozza, de hogy nem akar találgatni... :/ Volt, aki azt mondta, hogy a lisztérzékenység okozta felszívódási zavar állhat a háttérben. Csak ha meg tényleg az, akkor szerintem a diéta hatására már azért csak el kellene múlnia, nem? :/ Nem tudom... teljesen megvagyok lőve. Mert antidepresszánst meg nem merek beszedni. :(
2020. júl. 11. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!