Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetek egész éves...

Hogyan szerezhetek egész éves fementést testnevelés óra alól?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy a “mozognod kel, szükséged van rá” hozzászólásokat szó nélkül lepontozom. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a testnevelés órája ne kínzás szinten haladjon végig.


10. Osztályos leszek, lúdtalpam van és iszonyatosan szar immunrendszerrel rendelkezem. A mozgás hiánya nem áll fenn, hiszen rendszeresen szoktam eljárni úszni, ha nem is töröm meg magam, azért mozgás megvan, emellett asztaliteniszezek, és gördeszkázom. A mozgást nagy részét a kistesóval való szaladgálás, a kutyával való labdázás, itthoni mindennapos játék is kiteszi. Ezzel szerintem letudtam a szükséges mozgást. Az iskolában megtartott tesiórák viszont feleslegesen túlterhelőek. Dupla órák, melyeknek első fele erősítéssel feleslegesen hosszú futással telik, másik része közös játék (például foci, kézilabda, kosárlabda). Ezek után pláne, hogy első órákban van, lehetetlen szinte a jövőben szükséges, fontos tanórákon való részvétel. Izzadsággal tele, büdösen és kimerülten mégiscsak nehezebb a tanulás. Emellett pár éve volt egy szilánkos váll csonttörésem, ami az orvos szerint végig fogja kísérni az életem, így a jobb kezemmel akarva se tudnám felemelni a 70 kilós súlyzókat. A gerincem, annak ellenére, hogy szakorvosnál még nem voltam, ferdének tűnik, az első tesi órán már rettenetesen fáj. Levegő után kapkodok, és a szédülés is mindig jelen van. (Volt példa ájulásra is) Háziorvossal beszéltünk erről, és azt mondta, higy Pszichológussal beszéljek erről, ő tud egész éves felmentést adni.


Szerintetek a pszichológus elég? Ha nem akkor hogy tudnám kivitelezni? Előre is köszönöm a segítséget!



2020. aug. 20. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az immunrendszereden nem fog rontani a tesi. De ha felmentest akarsz akkor ne azzal gyere milyen kellemetlen a tesi óra ezért meg azért mert ennek amint látod az a vége hogy téged néznek gyagyásnak és pszichológushoz küldenek. A fizikai alkalmatlanságodra kell fektetned a hangsúlyt. Hogy fájdamaid vannak nem tudsz megcsinálni dolgokat emiatt. A többit hiába igaz meg se említsd mert az nem ok sajnos.
2020. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hát az olyan alap dolgokat nem említettem meg, hogy futás megkezdése után már levegőhöz nem jutok, gyenge asztma miatt gondolom, olyankor kezd el ugye szúrni a tüdőm. A tanár szerint rosszul veszem a levegőt, de inkább hiszek az orvosoknak.
2020. aug. 21. 14:40
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tüdőgyógyászatra kérj beutalót és ott kérj igazolást aztán menj légzőtornára.
2020. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!