Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 14 éves fiamat pelenkázni...

A 14 éves fiamat pelenkázni kell. Ez ugye nem normális?

Figyelt kérdés

Semmilyen szinten nem tudja visszatartani a kakit és a pisit se. Egy hónapja kezdődött ez, egyhe vizelettartási problémákkal, most odáig fajult hogy éjjel nappal pelenkáznom kell. Nem is szól ha kaki van, elbújik kinyomni. A pelenkacserét is csak nehezen engedi, inkább egész nap abban ül, pedig már mindent próbáltam:kedvesen, könyörögve, idegesen, sehogy sem engedi.

Amikor társaságban vagyunk, akkor megsúgja hogy kakilt, és azonnal kicseréljük. Nem tudom hogy ilyenkor miért engedi ha máskor nem🤷‍♀️

A pelusvásárlással is gondban vagyok, lassan felnött pelus kell neki, azok közül meg nem tudom hogy mi lenne kényelmes neki. Valaki tud valami megoldást? A suiban azt mondták hogy nem járhat pelenkában. Nagyon el vagyok keseredve, ha valaki tud, kérlek segítsen🙏😔



2020. aug. 21. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Orvosnál, pszichológusnál jártatok már?

2. Mist milyen pelust hord?

2020. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem normális, azonnal orvoshoz kell vinni. Mivel a viselkedése is furcsa, szinte biztos, hogy nem csak szervi probléma, hanem mentális/idegrendszeri. Ha eddig egészséges volt mentálisan is, ez főleg ijesztő változás.
2020. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez tuti kamu. Akit 14 évesen pelenkázni kell, annak más mentális problémái is vannak. De a szülőnek is, ha itt írja ki kérdésnek és nem orvost keresett meg.

Vagy te vagy a pelenka-fétises kérdező?

2020. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem hogy a kérdés nem Igaz🙏

Amúgy vidd orvoshoz

2020. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Anyukak nem hasznalnak emotikont, es meg tudjak fogalmazni, hogy fogyatekkal elo gyerekuk van. Mert egy 14 eves ep kamaszt, ha inkontibensse valna sem a szulei pelusoznanak.
2020. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bhaurora1 ***** válasza:
73%

Osztozom azokkal kik kamut írnak avagy, h a kérdő sem 100-s,már bocs?! :-)

Ha igaz is lenne ez, akkor minden vagy apu is? menjen, el pszichológushoz, családi körülmények feltarasara mert ez idegi lapon lehet, szóval nem is értem, ilyet, hogy lehet kérdezni, hogy ez normális dolog - e????

Nagy bajok lehetnek arrafelé....

2020. aug. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális de előfordul.
2020. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha anyira fogyatékos akkor normális lehett
2020. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Kíváncsi vagyok azóta mi lett a gyermekeddel, a történetetekkel! Az, hogy valaki mindenféle előzmény nélkül baleset és születési rendellenesség mentesen pelenkás legyen kicsit furi! Mindennek van oka! Menjetek utána orvosokkal!


Másik: Kíváncsi lennék, hogy mivel ez egy Augusztus 21-ei kérdés, ezért mi lett a sulival. Persze furi a reakciója a cserék tekintetében, de ennek oka a pelenka miatti szorongás is lehet, hiszen egy 14 éves nem igazán bekaki és bepisi miatti pelenka hordáson gondolkodna általában, hanem ismerkedne! Ettől függetlenül az, aki azt írja, hogy fogyatékos az szerintem nem gondolta ezt át, mert egyáltalán nem biztos!


Az okok feltárása közben nézzétek meg, hogy a gyerek mire képes és orvosi papírokkal alátámasztva olyan képzési helyre vigyétek, ahol a legtöbbet és a legjobbat hozhatjátok ki belőle!


Remélem átmeneti a 14 évesnek és megoldás lesz neki a kérdésre! Remélem, hogy hamarosan a kamaszok megszokott világát élheti pelenka szükséglet és pelenka nélkül...

2021. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elszokott bujni kinyomnj akkor nem visszatartasi problema ! 😂
2021. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!