Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Acanthosis nigricans makk...

Acanthosis nigricans makk egészséges embereknél is jelen lehet?

Figyelt kérdés
Előre is köszii
2020. aug. 24. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy az achanthosis nigricans az inzulinrezisztencia miatt alakul ki a bőrön, annak a kísérőjelensége, illetve már manifeszt dabeteszeseken láttam megjelenni. Tehát szerintem nem, mindenképp szükséges lenne ilyen irányban kivizsgálás, OGTT stb.
2020. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nekem nem magas a cukrom
2020. aug. 25. 18:43
 3/4 A kérdező kommentje:
6.5 vagy az nem kapcsolodik az inzulinhoz??
2020. aug. 25. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az éhgyomri cukrod 6.5, az magas, és cukorbetegséget jelent, még ha nem is súlyosat. De egyébként inzulinrezisztens úgy is lehetsz, hogy az éhomi cukrod normális, terheléses cukorvizsgálatot kell végezni (OGTT, orális glükóz tolerancia teszt). Javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki valószínűleg be fog utalni endokrinológushoz. Az eredményeidől függően lehet elég lesz egészségesebb életmódra váltani, ha túlsúlyos vagy abból leadni (ez nagyon sokat számít), többet sportolni, elhagyni a finomított cukrokat. Szerintem kezdj el utánajárni. Kitartás :) Ha kérdésed van vagy valamit rosszul értelmeztem írj nyugodtan.
2020. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!