Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem szárazzá (ha...

Hogyan tegyem szárazzá (ha kell, akár kíméletlen módszerekkel is) a folyton zsíros bőrömet? 28/F

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem sok esély van rá, ez leginkább genetika. A táplálkozással tudsz segíteni rajta, kevés zsíros étel, sok rost, sok folyadék.
2020. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aztán meg azon fogsz sírni, hogy viszket és hámlik.
2020. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ilyen a bőröd. Leitatod papír zsebkendővel, ennyi. Néha agyagos maszkot tehetsz fel, az segít kicsit és tisztítja a pórusokat is.
2020. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen alkoholos kendő, azzal ha áttörlöd, vagy van még valami alkoholos anyag amit gyógyszertárba lehet kapni. Az is szárítja a bőrt, de nem jut eszembe a neve.

Mind a kettő alkalmas arra, hogy ezt tudd kezelni.

Nekem néha az arcomon zsíros a bőröm, főleg nyàron. Mikor már kicsit is zavar (olyan 2-3 naponta) akkor áttörlöm. De lehet elég az is neked ha használsz szappant (nem tusfürdő).

2020. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Moshatod 100 %-os natúr szappannal (kecsketej), valamit segít rajta, viszont a zsíros bőrrel általában az a gond, hogy nagyon érzékeny is. Ha lemosod a felső réteget róla, akkor rohadt száraz lesz és ki is pattog.
2020. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az arcom zsíros viszont minden más részen szàraz a bőröm.

Az arcomat este Nivea szappannal mosom. Minden szappan szàrít, én Nivea illat fan vagyok, ezért ezt használom, de bàrmilyen jó. Nekem segített. Évek óta így csinàlom.

2020. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Kíméletlen módszerekkel ne is próbálkozz, mert csak ártasz magadnak. Ha "szárítod" a bőröd, csak ellenkező hatást érsz el, mégjobban beindítod a faggyútermelést.

Ahogy írja az első, a táplálkozás sokat ronthat egy zsírosodásra hajlamos bőrön, úgyhogy arra érdemes odafigyelni.

Ha még nem próbáltad, érdemes egy megfelelő lemosót használni reggel-este, kémiai hámlasztót (tehát nem bőrradírt) és niacinamidot kipróbálni.

Ha használsz valamilyen termékeket, ellenőrizd, nincs-e olyan összetevőjük, ami esetleg ronthat is a helyzeten (akkor is, ha egyébként kifejezetten a bőrtípusodra ajánlják, nem ritka, hogy tesznek bele valamit, ami árt).

Kezdetnek itt tudsz tájékozódni: [link]

2020. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet kapni a SHE-től direkt erre a célra kendőket, amivel áttörölheted. Rossmannba vagy DM-be, már nem emlékszem melyik.
2020. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Több mindent kipróbálok majd, meglátjuk melyik mennyire válik be.
2020. aug. 28. 07:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne mosd szappannal. Az a baj, hogy ha erősen szárítod, akkor a bőröd csak durvábban fog zsírt termelni. Általában nem jók az olyan termékek, ahol az alkohol az összetevőlista elején van. Nekem is iszonyatosan zsíros a bőröm, így csökkentem: valami gyengéd lemosóval mosom reggel és este, minden este használok kémiai hámlasztót, amiben BHA van, utána olyan szérumot, amiben van niacinamide nevű összetevő (illetve azelainsav, mert pattanásos vagyok), és utána egy NAGYON KÖNNYŰ hidratáló krémet, de így nyáron néha elhagyom.

Én innen szoktam rendelni [link]

2020. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!