Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyes kábítószert miért tilt...

Egyes kábítószert miért tilt a törvény?

Figyelt kérdés

Pl a Fű, Hasis, Ketamin, Speed, LSD, Kokain


Miért vannak tiltva amikor nem is okoznak olyan boldogságérzetett amit nem nagyon tudsz elfelejteni. Illetve nem csak pusztító jellegűek lehetnek. Ha ésszel használja őket az ember. És nem gyakran. Oké a Kokain már azért tud erős is lenni. Akár már első alkalommal is, ha tiszta a cucc. De az sem olyan nagy kunszt. Mivel csak 30-60 percre adja be az embernek. És még drága is. Tehát ez max a nagyon gazdag embereknek éri meg akik napi 5+g t tudnak venni. Mert az a fél órás rave szerintem nem sok átlagosabb embernek éri meg. Bár ha egyszer kipróbáljuk nem igen leszünk függők. De akkor is szerintem kokaint nem fogyassztanának rendszeresen sokan. Ha legális lenne akkor sem. Pl a Metamfetamin már egy keményebb dolog. Amire már nem lehet azt mondani, hogy könnyű drog! A speed és kóla is tud kemény lenni persze ha vénásan nyomják be. De ki rendszeresen ki nyomná be őket iv?


De azok amik tényleg meg érdemlik azt, hogy illegálisak legyenek: Heroin, Mephedrone, Benzo Fury, Gina valamennyire a Kokain meg a Meth is és olcsó designer drogok, mérgek na meg azok a cuccok amik nagyon nagy boldogságérzetett adnak be. Meg függőséget is nagyot csinálnak. Viszont nem tólhatod őket gyakran. Mert akkor depressziós leszel. Mert tönkre teszik a boldogsághormont!


De igazság szerint a könnyű drogok azért annyival erősebbek és veszélyesebbek mint az alkohol. Mert, hogy tiltva vannak. Hollandiában sem lett több drogos.. Pedig ott legális tudtommal minden. Itt meg nem csoda, hogy sokan kerülnek bajba a cucc miatt. Mivel sajnos igazság szerint az itthoni füveket szinti kannával is szokták ütni. A speedet pedig flakkával is ha kell. És ezekre lehet azt mondani, hogy undorító dolgok!


A kérdést nem azért írtam ki, hogy bárkit felhatalmazzak. Legális/Illegális kábítószerek fogyaszrására. Egyszerűen csak a legalizálásukról tettem fel a kérdést. Ami megengedett ezen az oldalon!!


Pont, hogy arra kérlek titeket, hogy az itthon kapható könnyű drogokat is kerűlüljétek. Még pedig azért mert mérget is tartalmaznak már azok is!



2020. aug. 27. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A káros hatásaik és ami ezzel kapcsolatos.
2020. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a fű azért már pár helyen legális, rájöttek, hogy mennyi bevételt tud hozni.
2020. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
15:06 Igen, de hiába természetes. Sokan nem hiszik el de azokat is felütik szinti kannával.
2020. aug. 27. 15:24
 4/13 A kérdező kommentje:
És hidd el, hogy az Amfetamin még több bevételt hozhatna. Mivel azt orvoslában is több mindenre használhatják!
2020. aug. 27. 15:25
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Orvosi felhaszálása van az amfetaminoknak, bár a legtöbb baromság. A THC-nek tényleg sokhelyen problémás egészségügyi felhasználása.
2020. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 CaptainOfDeath válasza:
100%

A törvényalkotás orvosilag nem feltétlenül racionális. A cannabis viszonylag ártalmatlan mégis illegális, míg veszélyes drogok amik egyetlen használattól is pszichiátriai problémákat okozhatnak szabadon beszerezhetőek (direkt nem írok konkrét dolgokat).

Inkább a fogyasztói szokásokat követve, midig egy lépéssel a fogyasztók mögött van a törvényalkotás. Ha sokat elkezdenek használni valamit, azt betiltják.

2020. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajna manapság a füveket is ütik szinti kannákkal. Meg sajna már nagyobb a thc tartalmuk mint a cbd. De ez még mindig egészségesebbnek mondható mint a többi itt felsorolt drog.


Na igen pl az LSD valóban semmi hátrányt, sőt inkább előnyt jelenthet azok számára akik jó körülmények közt csinálják. Pláne ha nagyobb adagban. De lesz aki nem fogja tudni el dönteni, hogy jó e a lelkiállapota. És kipróbálja lehet bad trip lesz és az egész életét tönkre teszi. Ebből a szempontból talán a meszkalin, san pedro, peyotl kaktuszok biztonságosabbak. Bár nagy adagban erősebbek. És ezek is lehetnek azért veszélyesek.


A dmt a legerősebb de ott szinte lehetettlen a bad trip! De az nagyon kemény!


A kokain meg hiába természetes. És rövid a hatása. 1 grammból simán kijön 3 kis utca. És az általában 3 óra boldogságot jelent. 31 ezer forintért kb! Mivel a abból a tisztább fajta kolából egyszerre nagyon kevés kell. És na igen lehet, hogy kisebb pénztárcájúak nem lesznek függők de ennek a jó 50%-a kattogni fog egy darabig. És mivel a spuri vagy ugye a meth hasonló érzést adnak be. Ezért általában azokat is kipróbálják. Vagy emiatt lehet aktív ha nem is más alkalmi fogyasztók lesznek! Vagy ugye xar designer kristályokhoz mint pl a mefedron meg még rosszabb társai .


Az Amfetamin és Metamfetamin


Na a sima Speed (Amfetamin) esetén általában valóban nem lesznek függők első használat után. Kattogni sem nagyon fognak rajta. Pl az MDMA első alkalommal erősebb pszihés kattogást okoz. Viszont a speed mellékhatásai akkor is roszabbak. És az mdma-t hamarabb megunod, könnyebb belőle kimászni. A boldogsághormon miatt is.


A metamfetamin meg konkrétan kokain szintű boldogságot ad legalább 15 óráig. Tehát ezt nem nevezném könnyű drognak semmien esetben. A kokaint sem.


Én a thc, Extasy, Speed és esetleg az LSD-t legalizálnám!

2020. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

A legalitás ma kizárólag pénzügyi döntés. Voltak egyéni elképzelések régen, amiket beleerőltettek emberek tudatalattijába is. Meg van egy otthonról hozott hülyeség is.


A hetvenesévekről pont sajnos nem tudok nyílatkozni, mert túl fiatal voltam.


De a nyolcvanas évek is pont olyan volt mit a ma, ha drogosokat nézük. Csak akkor a legtöbbjüket eldugták vagy ők bújtak el a rendőrök elől.


Alkoholistákat csak a heroinistákhoz és ilyen dízájner sz@rok fogyasztójához lehet hasonlítani. Igaz utóbbi inkább már a szipus és alkoholista.

2020. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És én amúgy mint az extasy mind a speed esetében tudok véleményt alkotni. Mert annó én is rájuk voltam kattanva.


Nos extasy esetén az volt, hogy nagyon nagy szeretetthiányom volt. Barátaim sem voltak. Meg 19 évesen otthon kuksóltam barátnő nélkül. Ebben az időben volt amikor egymás után 4 hétvégén ekiztem.


Azt gondold el, hogy vettem konkrétan 11 darab arany bitcoin extasy tabit. Az fejenként 228-230 mg mdma-t tartalmaz.

Első 2 alkalommal háromnegyed is elég volt ahhoz, hogy beadja azt a hatást amit elakartam érni. Harmadjára már 2 kelett. Negyedjére már 3,5 tabletta kelett. Mert konkrétan 1,5 tabit nem éreztem be! És ezt a 3,5 tabit még tovàbbi 3 tabletta kisérte és tartotta szinten egész este. És már harmadik alkalommal is nagyon nagyon depressziós voltam másnap. Negyedjére eljutottam arra a szintre, hogy már nem igazán kívántam. És elmondhatatlanul depressziós voltam. És 2 hónapig utána elég depis voltam. Ez után 8 hónapig nem is éreztem kis szükségét sem, hogy csináljam. Bár engem nem az első ekizés kéztett hanem a harmadik alkalommal mondtam, hogy néha csinálni fogom. A speednél is ugyanez volt, igaz kevésbé kattogtam rajta. Meg tudtam, hogy nem teszi tönkre a boldogsághormont. Ezért néha 3-4 hetente csináltam. Ekit csak 1,5-2 havonta. Viszont sosem éreztem azt, hogy ne lenne annyira kedvem be speedezni. Utána pedig jobban elkezdtem kattogni ezért ritkábban csináltam. Még végűl elnem jutottam arra a szintre, hogy ugyanannyira kattogtam csak amikor még csak max havonta használtam. Akkor mondtam azt, hogy oké többet nem csinálom. És nem is csináltam, kicsivel ígyis úgyis nehezebb volt végleg ott hagyni mint az E-t. Szóval ha valaki kiakarja őket próbálni max 1-2 alkalommal. És eki esetén felesleges 150 mg felé menni főleg akkor amikor konkrétan a szervezeted először találkozgat vele. Persze még egy 150-es tabit is félbe éri meg bevenni egy este alatt. Mert egészbe kezdökre veszélyes lehet. Speedből meg általában 1g kiadja kb a max hatást, mivel általában elég erősek szoktak lenni. Már úgy, hogy designer drogok is vannak az amfetamin melett. Pl Alfa-PHP, 4-FMA, stb. De amúgy nem maradsz le semmiről. 2 monstert megiszol és olyat fogsz érezni 3 óráig mint 1g közepesen erős speedtől. Látomásban semmi érdekes/érdekesebb nem lesz. Pl ettől meg bőven nem halucinálsz egyáltalán. A kokaint is kipróbáltam és épp ez adott még nagyobb motivációt arra, hogy speedezzek is!


Viszont vénában senki ne lője be sem az exet sem a speedet, aki nem akar még csak alkalmi fogyasztó sem lenni. A kólát meg aztán tényleg senki. Mert arra egyből rászoksz. És ha nincs pénzed szúrhatod magadba a speed, meth és más designer xarokat. Bár metet ha kapsz is nagy nehezen itthon azt is drágán!

2020. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én másfél éve nem dolgozók.

Bár NA szabályok szerint csak pár hónapja. Mert harmadjára is vissza estem, az elmúlt másfél évben.

Bár én szerintem már feleslegesen szoktam le. Most annyi van, hogy tudom mindent elvesztettem. Újra jó életre pedig roppant kis esélyem van.

2020. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!