Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Járvány idején, ha nyitva...

Járvány idején, ha nyitva van, mennyire kockázatos sókabinba járni?

Figyelt kérdés

Allergiákra, asztmára is jó meg egyéb betegségekre. Hasznos a sós levegő. Még sosem próbáltam de lehet jót tenne. Felmerült bennem a kérdés, hogy járvány idején ez mennyire biztonságos. Arra gondolok, hogy elvileg egészséges de ugyebár épp légúti betegségekre, allergiákra, asztmára jó és épp ezek a tüdővel kapcsolatosak, gondolom ezek miatt gyengébb lehet valakinek a tüdeje, immunrendszere esetleg és fogékonyabb a vírusra. Szóval lehet nagyobb az esélye, hogy olyanok vannak a sókabinban akik könnyen elkapják.

Amúgy meg elvileg használ az ilyen problémákra szóval elvileg gondolom segít a vírus ellen is ellenállóbbnak lenni.


Most akkor járvány idején ez mennyire biztonságos?


Én komolyan veszem a vírust és nem akarom elkapni mert a szüleim eléggé veszélyeztetettek, illetve a párommal fogok együtt lakni a hét nagy részében, akinek szintén veszélyeztetettek a szülei, emellett nyilván annak sem örülnék ha én kapnám el.



2020. aug. 29. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha nyitva van, nem eresztenek egymas kozelebe embereket, ezert nem felnek. Anno en egyedul uldogeltem soterapian tobb alkalommal vagy nagy szoba masik vegeben valaki.

Nekem a tizeneve letapadt arcureg-valadekom osszerantotta, es tavozott is.

2020. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha nyitva van, akkor menjél nyugodtan, ártani biztosan nem fog.
2020. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig is megvoltal nélküle, miért pont egy vilagjarvany idejen akarod elkezdeni?

Nézz utána a sópipának, ugyanaz a hatása.

2020. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ez így megy tovább, szép lassan tönkremegy a gazdaság...

Úgyhogy inkább a 3-as kommentelő tanácsát fogadnám meg, azt beszerzed és ki se kell majd mozdulnod otthonról...

Aztán majd egy-két év múlva (ha még lesz gazdaság egyáltalán - meg munkád, meg megélhetésed), majd olvasd vissza a kérdésedet és gondolkodj el rajta , hogy a jó kérdést tetted fel?


Egyébként meg, ha ennyire félsz, menj el orvoshoz, kérd ki a tanácsát... vizsgáltasd ki magad teljeskörűen (vérvételből ma már azt is megállapítják, ha bélférges az ember - az emberek asszem 24%-a az állítólag). Térj át egészséges életmódra, mozogj sokat, egyél zöldséget, gyümölcsöt, C-vitamint.

2020. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Újabb agyhalott kérdés.

Az immunrendszernek nem ahhoz van köze, hogy elkapod-e vagy sem,

hanem ahhoz, hogy mutatsz-e tüneteket, és milyeneket...

Nem az fog nagyobb eséllyel fertőzni, akinek gyenge a szervezete,

hanem az, aki nem figyel oda...

2020. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!