Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek csa úgy a semmiből...

Lehetek csa úgy a semmiből laktóz èrzèkeny ffi 46 èvesen! 2 óràja tejet ittam, sima kuntej, rohad ciki, de becsinàltam, èreztem itthon, hogy sos wc re kell mennem de szó szerint kifolyt, berottyantottam! Tudom kínos, ne bàntsatok ez bsleset?

Figyelt kérdés
Lehet ilyen? Eddig nemvolt hasonló sem! Màs jàrt màr így, fèl perc alatt jött a baleset, ne gúnyoljatok ez trauma nekem!

#Laktózèrzèkenysèg
2020. szept. 3. 00:03
 1/7 Kerdesekkel teli ***** válasza:
64%

Nem, ha eddig nem jelentett gondott, akkor a mostani baleset sem amiatt lehet szerintem.

Gyomorrontas, vagy csak "elcsapta" a hasad a tej, sok dolog miatt lehet

2020. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
82%

A laktózérzékenység is lehet öröklött és szerzett, szóval igen, lehet.

De valóban az is lehet, hogy egyszerűen romlott volt a tej, esetleg valamivel összeveszett a gyomrodban.

2020. szept. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mèg van rajta 4 nap szav idő, sima pirítós kenyeret ettem, meg 1 nagy pohàr tej! Nemèrtem....
2020. szept. 3. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Lehet laktózérzékenység is, de az kevéssé valószínű. Inkább valami vírus szokott ilyet csinálni. Ha 3 nap alatt elmúlik akkor vírus volt. Ha nem, akkor lehet bármi, laktózintolerancia is. A szavatossági idő teljesen lényegtelen. Ha pl. a boltban ahol vetted 2 napig szobahőmérsékleten rohasztották, majd betették a hűtőbe, te jól megvetted, simán lehet romlott szavatossági idő lejárta előtt is.
2020. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Baromi ciki!
2020. szept. 3. 10:49
 6/7 Vyla ***** válasza:
100%
Nem biztos h laktózérzékenység lehet csak nem tetszett a gyomrodnak... Esetleg nem kezdtél el mostanában vmi gyógyszert szedni? Vannak olyan gyógyszerek amiknek a bevonata laktózt tartalmaz. Én akkor nem bírtam a tejes dolgokat amikor szedtem olyan gyógyszert.. De lehet tényleg csak sima gyomorrontás...
2020. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Simán lehetséges, apósomnak is 50 környékén derült ki.

Bár a te esetedben még nem erre gondolnék, ha csak egyszeri alkalom.. így még okozhatja bármi. Ha viszont már sokadszorra vagy rosszul tej fogyasztása után, akkor gyanús, hogy arra lettél érzékeny.

2020. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!