Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek! Hogyan...

Laktózérzékenyek! Hogyan jöttetek rá hogy azok vagytok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem hogy tejtermék éves után rámjön az erős hasi görcs és a hasmenés! Orvosnál voltam de szerinte vírus csak.... Viszont mióta nem eszek és iszok semilyen tejterméket azóta semmi bajom. Szerintetek érdemesebb lenne ezzel foglalkoznom meg ha az orvos mást mond? Szeretnék többet megtudni erről a betegségről! Valaki aki tud róla vagy ebben szenved kifejtené bővebben?

21/l



2020. febr. 4. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én sokáig nem tudtam, mi miatt görcsöl a hasam elviselhetetlenül (meg jött mellé nekem is a hasmenés..). A háziorvosom leintett engem is.. Aztán próbáltam otthon kísérletezni, hogy miután tejterméket ettem fájt-e a hasam. Kezdett elég gyanús lenni a dolog, és végül elmentem egy hidrogén kilégzéses (terheléses) tesztre, ahol meg kellett inni egy pohár laktózos oldatot, és fél óránként behívtak, és bele kellett fújnom egy szonda szerű valamibe. Ez körülbelül 3 órán át tartott összesen. Ha az érték 10 fölé megy, akkor az ember laktózérzékeny, nálam 25 vagy 26 volt azt hiszem a legmagasabb érték.


Szerintem ha van egy gyanúd, akkor derítsd ki, hogy jól gondolod-e.


16/L

2020. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!