Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisan csinálom?

Szerintetek normálisan csinálom?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig panaszkodnak, hogy sokat zuhanyzok. Szerintem pedig egyáltalán nem. Mivel kádunk van, de én csak zuhanyozni szeretek, még a vízzel is spórolok és bedugom a lefolyót, ameddig ugye teszem a tusfürdőt, sampont és borotválkozok. Szerintetek sokáig zuhanyzok/vagyok bent a fürdőszobában? Ti meddig szoktatok?

Zuhanyzás (hajmosás és borotválkozás nélkül) : minden nap reggel vagy este, kb. 6-7 perc, + megtörölközés meg egy 10 perc fogmosás, arcápolás.

Zuhanyzás + hajmosás (borotválkozás nélkül): hajat mosni 3 naponta szoktam, 12 perc az ilyen tussolás + ugye 10 perc a fürdőszobában.

Zuhanyzás + borotválkozás (meg néha hajmosás: Borotválkozni 3-4 naponta szoktam, ilyenkor a legtöbb idő, mindent összevetve olyan 40 perc. Szerintetek egy olyan napi átlagban 25-30 perc zuhanyzás (egyszer egy nap) soknak számít? Ti mennyi ideig szoktatok?

L



2020. szept. 3. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az időtartam sok nekik, vagy az elhasznált víz? Én el szoktam zárni a vizet, amíg szappanozom magam.
2020. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az elhasznált víz. Nem vagyunk valami jó anyagi helyzetben jelenleg, de ettől még nem szeretnék igénytelen lenni.
2020. szept. 3. 16:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják inkább fürödjek, mert azzal nen engedem a vizet, elég ha mondjuk 2 naponta fürdök. De könyörgöm, utálok a saját levemben ázni.
2020. szept. 3. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Használj kevesebb vizet. Ha 12 percig folyatod a vizet, persze, hogy sok fogy. Ha nálatok ez gond, akkor zárd el, amíg borotválkozol, vagy szappanozod magad.
2020. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En furdes elott zuhanyzom. Igazad van, sajat leben azni egeszsegtelen. Egy nonek mindenkepp.

Igazsag szerint napi szinten szappanozni folosleges mindent, csak az altest elol-hatul, honalj-cici meg labak.

2020. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, "Igazsag szerint napi szinten szappanozni folosleges mindent, csak az altest elol-hatul, honalj-cici meg labak." mi van még ezeken kívül?
2020. szept. 3. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Nyak, fulek, hat, torzs, has, karok, combok, labszar.

Eleg ertheto, amit irtam. Ezeket a borfeluleteket sokan naponta vegigszappanozzak, pedig csak a bor vedokopenyet sertik. Viszont a pisis, kakis, izzadt reszekre kell a szappan. Nagyon rovid ido alatt is alaposan leoblitheto, kizart, hogy a kad viz kevesebb.

2020. szept. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem is kizárt hogy a kádal kevesebb vizet fogsz fogyasztani, még ha nem is töltöd csak félig vagy negyedig. De ezt is le lehet mérni. Egyébként meg az sem mindegy, hogy milyen zuhanyfejet használsz. lehet víztakarékos zuhanyfejet kapni, mi ezt használjuk. Megvan már vagy 5 éve szóval tuti vissza is hozta az árát.


[link]


Lemértem, tényleg sokkal kevesebb vizet fogyaszt. 1 percig engedtem a vizet ezzel és a korábbi zuhanyrózsámmal és kb 1/3-a a fogyasztás pedig az is akkor elég takarékosnak számított. De egyébként még ezzel is spórolhatsz ha elzárod a vizet amíg szappanozod magad, ahogy írták.

2020. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!