Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor is jó a futás ha helytel...

Akkor is jó a futás ha helytelenül csinálom? Pár éve el volt törve a lábam, rosszul forrt össze, ezért nem tudok normálisan futni, de nagyon kellene valamit sportolnom.

Figyelt kérdés
Olyan sportot keresek amit tudok naponta akár fél órában is tolni, és nem kell hozzá utaznom, elég leugranom a ház melletti parkba, teljesen csak egészségmegőrzés céljából. A futás tudom hogy jól átmozgat, remélem akkor is hatásos ha nyomin csinálom és nem csak ártok vele magamnak... amúgy nem fáj a lábam ha futok meg semmi csak láthatóan bénán csinálom.

2020. júl. 10. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Jógázhatsz, biciklizhetsz, erősíthetsz, csinálhatsz rehab gyakorlatokat.


Ennyi infóból én a futást pont nem ajánlom

2020. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A futás úgy is ártalmas lenne, ha tényleg rövid ideig tolnám, 20-30 perceket 1-2 naponta? Biciklizni szeretnék, de ki tudja mikor tudok összespórolni egy biciklire, és addig is akarok valamit csinálni. Nekem a jóga nemigen jött be, meg semmi ilyen itthon a szűk sötét szobámban tartandó dolog se, de ha nagyon ártalmas a futás, erőltetek mégis valami ilyesmit.
2020. júl. 10. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sportorvos vagy gyógytornász, de szerintem se fuss, csak rosszabb lesz. És tényleg menj el egy orvoshoz, hogy mi a teendő. Jobbulást.
2020. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, káros.

Menj el gyógytornászhoz. Ő segít, hogy milyen mozgásokat csinálhatsz és mi az, ami nem javasolt. Tanuld be a gyakorlatokat és utána tudod otthon is csinálni.

2020. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit bent tudsz a szobádban azt tudod kint a szabadban is.


Egy egyszerű, használt bringa nem a világ vége. Nem 500-600 ezres kell neked, de még a 100 is sok. 20-30k elég rá

2020. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudni mennyire befolyásolja negatívan a rosszul összefort csontod a futómozgást, ezért a helyedben először egy sportorvost kérdeznék, esetleg futómozgás diagnosztikát csináltatnék.


Addig meg inkább kerékpár, amire egy 20 ezres használt bringa is megteszi egy ideig.


Ami a 20-30 percet illeti, az a futásnál és más erőnléti sportágaknál amúgy is kevés egy alkalomra.

2020. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bhaurora1 válasza:

Lymphoodémám van, lassan=kocogva futok!

Nem mondtam le e fajta sportol sem, sőt keresztszalag pótlás is volt tavaly novbemberben.

Szerintem, a gyors séta v

lassú kocogás nem árthat.

Persze ezt saját magadon kívül más nem fogja tudni érezni, mi a még kellemes, jó és hasznos... tempó s fokozatosság állítható!

2020. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg fogom nézetni szerintem egy szakemberrel is. :)
2020. júl. 29. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!