Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ugye "csak" aranyér?

Ez ugye "csak" aranyér?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom mikor jelent meg, de sokáig semmilyen panaszom nem volt, így tudom butaság, de nem foglalkoztam vele. Egy bab nagyságú csomóról van szó pontosan a végbelem felett, aminek bőr színe van. Vissza tudom nyomni, de szinte azonnal ki is jön. Tapintásra puha. Mostanában kicsit viszket is wc-zés után, de hamar elmúlik. Vérzést nem tapasztaltam még. Ahogy olvastam valószínűleg külső aranyér lehet.Sajnos nagyon, nagyon nem szeretnék orvoshoz fordulni, baromi szégyenlős vagyok. Viszont lassan esedékes lenne nőgyógyászhoz mennem és nem tudom mit fog szólni, hogy a végbélnyílásomnál van egy ilyen csomó. Illetve nagyon félek, hogy nem is aranyérről van szó, hanem valami sokkal súlyosabb. Ha nem tudom 100%-ra, hogy aranyér akkor használhatok reparon kenőcsöt és kúpot vagy csak ártok vele, ha mégsem az?

25/L


2020. szept. 7. 01:18
 1/3 Abody ***** válasza:
100%
Nekem már 20 évesen előjött aranyér, szerencsére nem állandó, de egy időben rendszeresen kivérzett. Ami az orvost illeti, garantálom neked, hogy látott nálad rosszabb esetet, nem tudsz neki semmit mutatni, ami megilletné, vagy ami miatt jobban megjegyezne, mint a 30 másik páciensét aznap.
2020. szept. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Reparont próbáld ki, ártani nem árthat.

Nekem egy hét alatt rendbeteszi.

2020. szept. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó a reparon nem lesz tőle bajod. Nyugodtan próbáld ki. Egy kicsit befelé is kenjed.
2020. szept. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!