Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyfelesleggel milyen étrende...

Súlyfelesleggel milyen étrendet alakítsak ki, hogy ha szeretnék súlyzos edzéssel izomtömeget növelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, maximum 5-10 kiló felesleg van rajtam, és szeretnék izomtömeget növelni, a kérdés az hogy muszáj tömegetnövelnem, vagy csökkentett szénhidrátos étrendel is képes vagyok izomtömeget növelni? Ez esetben hogyan vigyem be a szénhidrát/fehérje/zsírokat ha fogyni illetve izmot is akarok növelni? (100kg)

2020. szept. 11. 10:43
 1/5 A kérdező kommentje:
súlyzós*
2020. szept. 11. 10:44
 2/5 anonim ***** válasza:
A száraz izomtömegnövelés a cél, erre kell kialakítani étrendet.
2020. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor igyál mikor szomjas vagy felejtsd el ezt a napi 2,3,4 litert.
2020. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

100 kg körül voltam én is, Decemberben, most 85 vagyok és még le akarok adni 5 kilót. Nem csináltam semmilyen ilyen speciális étrendet. Azt ehetsz amit szeretsz csak mértékkel. 100 kg-nál hidd el inkább a 20 kg a cél, nem hiszem csak 5 kg felesleg van rajtad :D, de lehet tévedek, nem tudom milyen testalkatod van meg a magasságodat. Szóval visszatérve az ételekre. Lényeg csak keress rá az interneten átlagban mennyi kalóriára van szüksége a testednek egy napra, hogy fenttarsa magát. Átlagban súly, kor, magasság által kalkulált. Szóval ha mondjuk kijön neked 2800 kalóriára (csak példa), arra figyelj naponta 2500 kalóriánál többet ne vigyél be, plusz emellé egy kis súlyzós edzés 2-3 naponta elég. Cardió teljesen felesleges, ezt azért mondom mert cardióval nem veszitesz annyi kalóriát mint a súlyokkal. Gondolj bele, az ember hosszú távú futásra van felépítve, minnél kevesebb energiát használjon fel hozzá, ezért izzadunk stb. Fél óra súlyzós edzéssel annyi kalóriát elveszitesz mintha 2-3 órát futottál volna :D. Én az izom tömegemet pár gyakorlattal növeltem meg. Fekvőtámasz a legfontosabb. Hülyeségnek hangzik de ha tökéletes fekvőtámaszt végzel, avval tricepsz, bicepsz, felsőtestet erősíted elég komolyan. A többi már minimális, amit szeretnél, váll, has, stb. Napi 3-4 széria fekvőtámasz, mellé odafigyelsz a kalóriákra és hidd el pislogni fosz az eredménytől. Csak amire odafigyelj, a fehér cukrot ha birod kerüld el. Szóval cukor mentes Cola stb mehet.


25/F

2020. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hármas! Mi a probléma a sok ivással? Ennek a dupláját iszom naponta.


Négyes! Alapjáraton nem a fogyókúra a célom, hanem inkább az izomtömeg növelés, 200 centi vagyok, és lábra hízok főképpen, így gyakorlatilag felső testemen meg az arcomon egyáltalán nem látszik rajtam a plusz felesleg, köszönöm a tanácsodat.

2020. szept. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!